Tři rychlé tipy, jak přežít letošní svátky bez dietní úhony

Trénujte odolávání pokušení

Ať už vejdete do obchodu, navštívíte kamarádku, účastníte se vánočního večírku nebo se vyrazíte na vánoční trhy, všude číhá pokušení. Teď o Vánocích hlavně v podobě sladkostí, horké čokolády, klobásek, svařáku nebo hlavně cukroví. 

Jak tomu všemu odolat, když podlehnout je víc než snadné? Trénujte, ale hlavně se na takové "akce" připravte. Stačí se doma najíst, než vyrazíte ven. S plným žaludkem (obzvlášť, když si přichystáte to, co vám chutná), se pak snadno odolává i odmítá jíst něco navíc.

Řiďte se heslem: všeho s mírou

Pokud vám babička udělá vyhlášený bramborový salát, který pak nemáte celý rok šanci ochutnat, dejte si ho s chutí. A zároveň s mírou. Vánočních dobrot se nemusíte přecpat, obzvlášť když jich je tolik najednou. Dejte si od každého poloviční porci, než na jakou máte chuť a uvidíte, že i ona vás zasytí.

Na Vánoce nemá cenu nechat se ovládnout pocitem: "Musím si (to dobré) dopřát právě teď a dosyta." Vzpomeňte si, že cukroví bude kolem vás ještě i v lednu a bramborový salát si můžete připravit lahodný i později.

Zůstaňte aktivní

Třetí tip souvisí s oblíbeným omlouváním si, proč přes svátky necvičíme, nehýbeme se a jen jíme. Tomu přesně předejděte. Výjimku udělejte na Štědrý den, kdy se naplno věnujte rodině nebo blízkým. Kromě toho si dobřejte pohyb v podobě třeba cvičení s vlastní váhou, který zvládnete i doma.

Když tělu dopřejete dostatek pohybu i během svátků, bude váš metabolismus fungovat stále naplno a vy díky tomu rychleji spálíte kalorie přijaté z nějakého toho cukroví navíc.