Míváte chutě na sladké? Zkuste přepnout mozek

Chutí na něco specifického (sladkého, slaného, mastného, atd.) nám mozek dává najevo, že tělu chybí některé živiny. Je proto fajn je tělu dodat a zařídit tak, že nebude strádat. Co už ale fajn nebývá je fakt, že míváme různé chutě asociované obvykle s nezdravými potravinami. Míváte chuť na sladké? Co se vám při ní vybaví? Mléčná čokoláda? Zmrzlina? Sušenky? 

Naučte se jednoduchý trik, který vám pomůže nepřecpávat se nezdravými jídly a vyhýbat se jim i ve chvíli, kdy vás honí mlsná. Stačí přepnout mozek, aby při takových chutích začal automaticky zobrazovat zdravou variantu jídla, která vám chutná. V případě sladkého naučte mozek místo tabulky mléčné čokolády vybavit si třeba hrušku a pro tu si potom také jděte. Místo rafinovaného cukru tak sníte cukr ovocný a navíc vás šťavnatá hruška i osvěží a dodá vlákninu. Máte chuť na karamelové latte? Naučte mozek myslet na presso s trochou mléka. Máte chuť na smažená kuřecí křídla? Naučte mozek myslet na grilované kuře. Bez omastku chutná lépe a není tak tučné. A co chipsy? Mozek naučte myslet třeba na hrst mandlí.

Ke každému jídlu existuje jeho zdravější alternativa. U těch, která vám zobrazje mozek při chutích, tomu je v naprosté většině případů. Pouze touto jednoduchou změnou si můžete v každodenním jídelníčku ušetřit spoustu kalorií, nezdravých tuků a cukru. A díky tomu se vám pak bude mnohem snáze nejen udržovat váhu nebo hubnout, ale i vychutnávat zdravý jídelníček.

Máte tipy, čím nahradit vaše oblíbená jídla? Pište do komentářů.