Jak nabrat pořádné svaly na hubených nohou

1. Zaměřte se na jídlo

Potřebujete vybudovat svaly a tomu by měla odpovídat i vaše strava. Rozhodně by měla obsahovat více bílkovin, aby svaly mohly být snáze tvořeny. Doporučené množství bílkovin snadno zjistíte zde. V každém případě by váš jídelníček měl být podpořen kvalitním libovým masem a mléčnými výrobky jako je kefír nebo tvaroh.

Nezapomeňte také jíst dostatečně - pravidelný příjem potravy dokáže zajistit tělu správný přísun živin a nenutíte ho tak strádat a čerpat živiny ze zásob. Můžete tak snáze budovat svaly.

2. Zaměřte se na správné cviky

Při aerobních aktivitách, jako je třeba dlouhý běh nebo delší vyjížďka na kole v rovinatém terénu, tělo zejména spaluje tuky. Není nuceno vytvářet velké svaly, které by snášely intenzivní zátěž.

Místo kardia a aerobních aktivit se při budování svalů na nohou zaměřte na ty cviky, při kterých donutíte tělo reagovat na vysokou intenzivní zátěž. Opakováním takových cviků ho donutíte budovat svaly takto zatěžované. Využijte cviků s vlastní váhou, ale nebojte se v tomto případě cvičit i se závažím nebo použít stroje určené k posilování nohou. Díky tomu dosáhnete vyššího intenzivnějšího zatížení nohou.

Nezaměřujte se jen na jednu část svalů na nohou. Pokud chcete, aby vaše nohy vypadaly dobře, je potřeba souměrně dodávat zátěž všem svalovým skupinám - od kotníků a lýtek až po stehenní a hýžďové svaly.

Nebojte se při sestavování tréninkového plánu zeptat trenérů ve vaší posilovně. Od nich získáte nejen cennou radu, ale dokáží vám i správně vysvětlit, jak který cvik provádět.