Pro a proti fitness náramků

Je fitness náramek opravdu pro vás?

První a podstatná otázka je, jestli je fitness náramek to pravé pro vás. Očekáváte od něj, že za vás bude cvičit a že jen díky němu zhubnete? Pak nejspíš není tou pravou vychytávkou, kterou potřebujete. Peníze spíš věnujte fitness trenérovi, který vám se sestavením jídelníčku a tréninkového programu pomůže.

Pokud se vám ale líbí, že fitness náramek vás může motivovat k lepším výkonům a napovědět, co můžete na svém tréninku zlepšit, berte ho. Stejně tak, pokud máte rádi technologické vychytávky, budete fitness náramek milovat.

Cena versus funkce

Než si fitness náramek koupíte, ujasněte si, jaké funkce od něj očekáváte. Pokud je to "jen" měření počtu kroků, stačí vám pár stovek. Přidejte měření kvality spánku, chůze do schodů nebo dalších funkcí a budete potřebovat pár tisícovek. Za vyšší výdrž a špičkové funkce jako měření tepu, gps nebo bluetooth propojení s mobilem a notifikace na displeji, si už připlatíte více.

Když budete fitness náramek používat jako motivaci k většímu pohybu, měly by vám stačit základní funkce a alespoň jednoduchá signalizace toho, jak se vám daří plnit své cíle. Pokud chcete mít kompletní přehled o pohybu, ale i svém zdraví a být za technologického průkopníka, obětujte peněz mnohem více.

Nepěstujte závislost

Když si fitness náramek pořídíte, naučte se na něm především nebýt závislí. Má pro vás být podporou, motivací a nikoliv vy jeho sluhou. Berte ho jako ukazatel, který vám dokáže prozradit, jak na tom jste s pohybem. Oprostěte se od toho, že budete každých pár minut sledovat, o kolik víc kroků jste ušli. Sledovat svůj úspěch je jistě lákavé. Ještě lákavější je ale nepodlehnout tomu, že vás úplně pohltí.

Pěstujte soutěživost

Fitness náramek vás může podpořit i v soutěživosti. A to díky sociální síti, kterou ve spojení s mobilním telefonem můžete objevit. I jiní lidé totiž používají fitness náramky a i oni se chtějí chlubit svými úspěchy. Díky tomu, že se s nimi budete moci porovnávat, může vás fitness náramek motivovat k vyšším výkonům. Stejně tak ve vás může vyvolat soutěživost s vámi samotnými. Když uvidíte, že umíte zdolat stanovený cíl a můžete i změřit, s jakým úsilím, pravděpodobně si stanovíte i cíl další, obtížnější.

Budete se hýbat více

Nošení fitness náramků má nesporně jeden velmi pozitivní účinek - budete se hýbat více. Díky náramku najednou máte přehled o tom, kolik kroků denně nachodíte a jak moc se (ne)hýbete. A právě pro "nováčky", kteří fitness náramek nosí krátce, je toto hlavním impulsem k tomu hýbat se. A právě o to vám při koupi fitness náramku jde, ne?