Jak na podzim nepřibrat

Šedivá obloha, sychravé počasí, málo světla. I takové dny s sebou přináší podzim. Tělo se podvědomě připravuje na zimu a právě během podobných dní je proto snadnější sáhnout po něčem sladkém a dobít si tak rychle energii. Známe pár triků, jak přibírání na váze můžete předejít a i na podzim zůstat fit.

Dopřejte si podzimní zdravé potraviny
Začněte u jídla. Chutím na sladké můžete snadno předejít, když si nachystáte něco chutného a přitom sladkého dopředu. S podzimem se pojí dýně, skořice a třeba jablka. Všechny tyto potraviny jsou chutné a zdravé. V kombinaci s tvarohem a pár dalšími surovinami si připravte třeba dýňový cheesecake.

Začněte cvičit
Nejlepší obranou je útok. A proto neváhejte, najděte si novou posilovnu nebo třeba kurzy crossfitu a začněte s nimi právě teď. Jakmile budete mít nový koníček, nebudete tolik myslet na mlsání a navíc se udržíte v kondici. 

Relaxujte
Tělo si během pošmourných dní bude říkat o odpočinek. Dopřejte mu ho. Jděte spát dříve než obvykle, zajděte si na masáž nebo do sauny. Podzim je ideální příležitost, jak se připravit na předvánoční shon.

Cestujte
Podzimní plískanice procházkám nepřejí. Lepší, než být zavření doma, je ale podívat se na víkend někam do oblíbeného města. Budete se tak hýbat a zároveň díky mimosezónním cenám ušetříte za ubytování nebo letenky. Výlet navíc pozitivně ovlivní vaši náladu a nastartuje chuť k pohybu.