Honí vás mlsná? Zkuste ji zkrotit takto

Zapište si mlsnou

Jestli něco zabírá na mlsnou, tak je to její sledování. Jakmile dostanete na něco chuť, napište si, kdy a v jaký čas to bylo. A nejlépe i co jste jedli jako poslední jídlo předtím, než vás popadla mlsná a v kolik hodin jste naposled jedli. Uvidíte pak snadno, co předcházelo mlsání, ale i v jakou dobu nejčastěji jíte a pak mlsáte. Když si pak dáte dohromady i to, co jste jedli před mlsáním, máte krásný přehled. Víte, co za jídlo způsobuje nejčastěji, že vás honí mlsná a zároveň znáte kritický čas.

Znejte své emoce

Mlsná kvůli emocím bývá velmi častým způsobem, jak zlepšit svou náladu. Když jste psychicky rozhození nebo potřebujete duševní vzpruhu, cukry jsou pro mozek nejrychlejším způsobem, jak utlumit negativní emoce. I proto je pro vás výhodou, když si uvědomíte takovou emoci už ve chvíli, kdy ji prožíváte. Pak můžete svému tělu dodat místo rychlých cukrů buď normální stravu nebo můžete svou psychiku ovlivnit rovnou sami.

Odpočívejte a dostatečně spěte

Nedostatek energie nebo málo spánku vedou k tomu, že si mozek říká o podporu. A to tak, že vás nutí najít co nejrychlejší vzpruhu v podobě sladkého jídla. Abyste tomu předešli, dostatečně spěte a odpočívejte. Během dostatečně dlouhého spánku dokáže vaše tělo rychleji regenerovat a nepotřebuje pak umělou podporu v podobě sladkostí. Pokud během dne vykonáváte náročnou činnost, nezapomeňte také na odpočinek. I ten dokáže výrazně omezit chuť na sladké.

Co pomáhá proti mlsné vám? Poraďte ostatním do komentáře pod článkem.