Právě kvůli těmto třem benefitům byste měli žít zdravě!

Vždyť zdravý životní styl pozitivně ovlivňuje nejen nás samotné, ale i naše okolí.

 

Máte svou váhu pod kontrolou

Rozumné stravování, zdravé suroviny a pravidelný pohyb nejsou jen klišé, kterými se dnes ohání každý druhý. Jsou také klíčem k snadnému udržování vámi chtěné váhy. Pomůže ochránit před nechtěnými váhovými výkyvy, a to zejména těmi směrem nahoru. Základem je hýbat se více v průběhu celého dne - např. chodit více pěšky než pohodlně cestovat dopravními prostředky nebo vyjít po schodech místo svézt se výtahem.

Vyvážená strava s dostatkem zdravých živin pak dokáže tělo zasytit a předejdete tak snáze chutím na sladké nebo tučné slané jídlo, které by mohlo zruinovat vaši snahu udržet si váhu pod kontrolou.

Zlepšujete si náladu

 

Když podporujete své tělo, aby bylo ve formě s fungovalo co nejlépe, projeví se to i na vaší psychické stránce. Fyzická aktivita totiž podporuje produkci hormonů, díky kterým se cítíte šťastnější a více uvolnění. S tím, jak zdravý životní styl pomáhá zlepšovat vaši postavu, souvisí také vaše lepší sebevědomí. A s tím zase větší pocit štěstí a motivace pokračovat.

Pohybové aktivity obvykle provozujeme na místech, kde se nachází více lidí - v posilovně většinou nikdo nebývá úplně sám, při běhu potkáváte fanoušky běhání, na sjezdovce se předvádíte před ostatními lyžaři. Právě sociální stránka sportu a možné navazování nových kontaktů a přátelství se také projeví pozitivně na vaší náladě.

Máte více energie

 

Vzpomínáte si na ten pocit únavy a nechutě, když jste se naposledy nacpali nezdravým jídlem? Ať už chutnalo sebelíp, po chvíli se tento pocit dostaví kvůli tomu, že strávení takového jídla potřebuje mnohem větší podporu celého organismu. Oproti tomu zdravé a kvalitní suroviny v kombinaci s dobře naplánovaným jídelníčkem pomáhají udržovat hladinu energie na správné úrovni. Po snězení zdravého jídla se nemusíte obávat takovéh efektu, jaký jsme zmínili před chvílí.

Cvičení a zdravý pohyb také rozproudí krev v těle a podpoří tak metabolismus. To vede k lepšímu transportu kyslíku i živin po těle a pro vás to znamená opět více energie na každodenní aktivity i lepší usínání a kvalitnější spánek