Máte depku? Socializujte se!

Vyblogujte se

V době, kdy on-line komunikace a sociální sítě jsou součástí každodenního života, je můžete snadno využít k tomu, abyste se zbavili deprese. Stačí se ze svých pocitů vypsat. A je jen na vás, jestli pak tyto pocity zveřejníte jako status na facebooku a přečtete si podpůrné komentáře ostatních nebo sepíšete do článku na svůj blog. Pro někoho pomůže i jen vzít mobilní telefon a zkusit udělat pár fotek okolí vyjadřujících aktuální náladu. Když je pak zveřejníte na instagramu, zjistíte, že i taková fotka pořízená z deprese se lidem líbí.

A nebo jen projděte sociální sítě a komentujte, lajkujte a sdílejte, co se vám líbí. I to vám pomůže povznést se nad smutek.

Chatujte

Starší z nás pamatují začátky internetu a různé chatové servery. Na nich jste mohli podrbat v různých skupinách, které měli každá své téma. A dnes? Dnes se k tomuto fenoménu můžete vrátit a zkusit se vypovídat anonymně lidem, které ani nemusíte znát. Často vám dají dobrou radu nebo vás podpoří. Navíc si u chatu skvěle nostalgicky zavzpomínáte.

Nechte se obejmout

Tento způsob léčby deprese budete pravděpodobně znát už od svých dětských let. Když jste plakali, rodiče vás objali a utěšovali. A i dnes toto na depresi zabírá – nechte, ať vás někdo z blízkých v takovém rozpoložení obejme a utěší. Uvidíte, že Vám bude hned lépe.

Pomazlete se s domácím mazlíčkem

Když není na blízku nikdo z vašich blízkých, kdo by vás mohl utěšit, pomazlete se s vaším domácím mazlíčkem. Ať už pes nebo kočka, zvířata mají prokazatelně pozitivní vliv na lidskou náladu. Nevěříte? Zkuste si někdy vzít na klín kočku a hladit ji. Nebo drbat psa. Během pár minut zjistíte, že špatná nálada je fuč.

Vyražte s kamarády ven

Na depresi nepomáhá alkohol, jak by mohlo vypadat, když někdo vyráží „zapít žal“. Skutečnou příčinou, proč je vám lépe, když strávíte večer s přáteli u pár skleniček nebo půllitrů piva, jsou samotní přátelé. Když máte možnost se ze své deprese vypovídat, uleví se vám. Podobně i když jen s kamarády mluvíte o ostatních věcech a zážitcích. Takový večer s přáteli vám pomůže myslet i na jiné, příjemnější, zážitky a díky tomu uvidíte vše s nadhledem.