Na dovolené nemusíte ztloustnout

Ne každému se chce trávit dovolenou aktivně, běhat po pláži, cvičit a držet striktní dietu. A tak to má být, volno si máme pořádně užít, abychom nabrali energii a byli po návratu domů plní elánu a nadšení. I když budeme lenošit a užívat si, nutně to neznamená, že přibereme několik kilo a vyjdeme z kondice – stačí jíst, pít a hýbat se s rozumem, takže si volno sice užijeme, ale nebudeme mít výčitky svědomí.

Odolat hodům

Když už jedeme do zahraničí, tak mnohdy s all-inclusive. U snídaně se tak švédské stoly prohýbají pod přívalem nejrůznějších laskomin, na pláži si dáme zmrzlinu, ve městě kávu s něčím sladkým, pak si v hotelu dopřejeme bohatý oběd se vším všudy, k večeři na sobě také nešetříme a večer završíme pár koktejly a něčím „na zub“. Kila tak jdou raketově nahoru.

Ano, je těžké tomuhle odolat, ale když budete chtít, zvládnete to. Volte lehčí a zdravější jídla, zkoušejte třeba mořské plody, ryby a netučná masa. Vynechejte mastné hranolky a zkuste něco „light“ z místní kuchyně. A když koktejly, tak kupujte raději ty bez smetany. Večer vynechejte nezdravé, slané dobroty a hned budete mít lehčí pocit. Nemluvě o tom, že když se nebudete na dovolené přejídat, budete se cítit lehčí a akčnější.

Zdravý pohyb

Je jasné, že si chceme odpočinout a na cvičení nemáme ani pomyšlení. Ale hýbat se můžeme, aniž bychom měli pocit, že týráme své tělo. Jak? Vydejte se na procházku po památkách a po městě, projděte si trhy. Půjčte si kolo a projeďte se po okolí. Nezanedbávejte hotelový bazén ani moře, plavání je úžasné cvičení, které prospívá i našemu srdci. A užijete si při něm i spoustu zábavy a vodních radovánek.