Jak o babím létu nenastydnout

 

Babí léto je zrádné v tom, že přes den přináší výkyvy teplot. Mnohdy i o víc než desítku stupňů celsia. Ráno je zima a odpoledne teplo. V bundě se tedy odpoledne budeme péct a naopak nemít ji, ráno prochladneme. Abychom předešli takovým situacím, můžeme se spolehnout na vrstvy oblečení. Čím víc vrstev, tím tepleji nám bude. Nejdůležitější kousky ale budou spodní prádlo a nejsvrchnější vrstva. Mnohem víc než v létě musíme dopředu počítat s tím, že se zpotíme a málokdy je možnost se jen tak převléct podle potřeby. Proto je vhodné například prádlo pro outdoorové aktivity. I přesto, že se na žádné sportování zrovna nechystáme. Materiály ze kterých jsou takové kousky vyrobené má většinou specifické vlastnosti. Jsou prodyšné a tak akorát teplé, aby nám ani odpoledne nebylo vedro. Tyto vlastnosti u konfekce až na výjimky nenajdeme.

Neméně důležitá je i nejsvrchnější vrstva oblečení. Nebudeme se momentálně zabývat módou. Moderní je přece to, v čem se cítíme dobře a vkus má každý z nás jiný. Důležitá bude volba materiálu. Je třeba počítat s tím, že se na krásně modré obloze najednou objeví dešťový mrak a my parádně zmokneme. Deštník je sice nezbytnou součástí podzimní výbavy, ale před vlhkým vzduchem nás neochrání.

Kamkoli se dají nosit materiály, které jsou do takového počasí. Nejvhodnější proto je se spolehnout na materiály u nichž známe jejich vlastnosti. Můžeme tak svůj šatník přizpůsobovat. Len je vzdušný, bavlna dobře saje pot a vlna zůstává příjemně teplá i když trošku provlhne. Ani umělé materiály už ale o mnoho nezaostávají.

Zkoušejte, kombinujte a vrstvěte. Babí léto ani následný podzim netrvají dlouho, tak ať si ještě ve zdraví užijeme posledních teplých slunečních paprsků.