Jak využít kyselinu hyaluronovou pro své zdraví i krásu

Tato přírodní sloučenina se běžně vyskytuje v lidském těle. Najdeme ji například v tekutině obsažené v kloubech, v nižších vrstvách kůže nebo v oku, za oční čočkou. To jsou místa kde je nejvíc koncentrovaná. Ale najít v lidském těle se dá prakticky všude tam, kde jsou měkké tkáně.

 

Proč nám kyselina hyaluronová prospívá

 

V minulém století se tato sloučenina získávala z kohoutích hřebínků. Dnes ji už umí extrahovat téměř z jakékoli měkké tkáně. Jistě všichni víme jak důležitá je hydratace. Neméně důležitá je i pružnost a vláčnost. Pro zachování pružnosti je neúčinnější kolagen. Vláčnost však nejlépe řeší právě kyselina hyaluronová. Někteří výrobci už pochopili, že tato látka je nejen moderní, ale také velice důležitá. Přidává se tedy do některých hydratačních krémů nebo dokonce do nosních kapek.

 

Jak funguje

 

Molekuly kyseliny hyaluronové jsou příliš velké na to, aby je bylo možné vstřebat pokožkou. Zůstávají tak dlouho na povrchu a postupně uvolňují vodu, kterou absorbovaly ze svého prostředí. Blahodárné účinky krému tak vydrží výrazně déle. Jsou však zároveň kluzké a proto se může zdát, že tento druh krému se hůře vstřebává. Nevstřebává se však hůře, ale jen pomaleji. Na rozdíl od mastných krémů však tento typ hydratace neškodí. póry v pokožce neucpává, ale naopak je dlouhodobě zásobuje vodou.

 

Jak kyselina hyaluronová pomáhá

 

Už bylo napsáno, že tato sloučenina se běžně vyskytuje v lidském těle. Ale její množství není konstantní. Jak stárneme, ubývá. Proto je dobře ji tělu dodávat co nejdéle. Původně se využívala především v lékařství a to už od začátku druhé poloviny minulého století. I dnes se aktivně podílí například na léčbě popálenin nebo pooperačních jizev. Zvláště na hodně namáhaných místech je nedocenitelná. Jak bylo též napsáno, její účinky začali doceňovat i někteří výrobci nosních kapek. Určitě by se dala najít i noha dalších přípravcích. Prostě všude tam, kde je třeba zpomalit přirozené vysušování pokožky či sliznic.

 

Až půjdete příště nakupovat, zkuste i přípravky s kyselinou hyaluronovou. Můžete sami porovnat výsledky a možná budete příjemně překvapeni.