Tipy na dárky které pomáhají hubnout

Vánoce jsou přede dveřmi a pokud stále nemáte tušení, jaké dárky koupit blízkým, pořád ještě máte čas. Zbytečností má doma každý spoustu, ale co koupit aby to skutečně udělalo radost a navíc prospělo? Máme pro vás několik tipů, který pomůžou i příští rok udržet fit.

1. TIP - parní hrnec

Základ každé kuchyně, kde se aspoň občas vaří zdravě je bezpochyby parní hrnec. Tento zázrak dovolí uvařit jídlo skutečně šťavnaté a hlavně skoro bez soli. Obdarovaný určitě ocení i snadnost přípravy. Vše stačí dát dohromady do hrnce a zapnout. Žádné podlévání, obracení a dokonce ani hlídání. Nastavíte časovač a máte čas na cokoli jiného. Jakmile je jídlo hotové, ozve se signál, ale ani tehdy nemusíte běžet jíst. Parní hrnec udrží jídlo teplé dokud nepřijdete. Pokud jste ještě nezkusili kuřecí prsíčko z parního hrnce o moc přicházíte. Takhle šťavnaté masíčko jste vážně dlouho neměli. Maso, zelenina i příloha, to vše se dělá současně. Zkrátka, s tímto hrncem vám úplně odpadnou starosti se zítřejším obědem. Do práce si donesete ňamku, kterou máte hotovou za chvilku a skoro bez práce.

 Parní hrnec Zelmer - doporučená cena 999,- Kč

prohlédnout další parní hrnce

 

2. TIP - elektrický gril

Málo na plat, každé jídlo se časem přejí, ale u grilování to trvá dlouho. V kuchyni se nenajde příliš způsobů přípravy které by byly doslova dietní bombou. Proto grilovaní je doslova dar z nebes. Maso se připravuje bez tuku a svého se během přípravy zbaví. Navíc na elektrickém grilu nedochází ke kontaktu s plamenem a proto nevznikají karcinogenní látky z kouře. Opět platí, že se vše dá připravit snadno a současně. Na gril dáte maso i zeleninu a chutná večeře je v mžiku hotová. pokud máte problém, že rodina odmítá sdílet dietní jídlo s vámi, zde budou všichni závidět. S grilováním už nemusíte čekat na léto. S elektrickým grilem zvládne grilování i během měsíce.

PS: vůbec se nebojte grilování doma. Maso bez přidaného oleje skoro nekouří a zvládnete to jako na klasickém sporáku.

 Elektrický gril - doporučená cena 1.599,- Kč

prohlédnout další elektrické grily

3. TIP - vakuovačka

Spousta dobrého jídla,a le co teď s ním? Často sníme víc než máme jen proto, že nám je líto zbytek vyhodit. Je to přirozené, pokud jsme hodinu stáli u plotny, známe dobře cenu jídla. Skvělým řešením tohoto problému je vakuovačka. S ní jídlo vydží neuvěřitelně dlouho čerstvé, jako když jej vytáhnete zrovna z hrnce. Už žádné nepraktické krabičky do práce. Praktický a skladný sáček dáte do tašky a dietní oběd máte vždy u sebe. Vakuovačka odsaje veškerý vzduch, který působí na jídlo a tím zastaví chemické reakce, které jídlo znehodnotí. Díky vakuu si jídlo zachová svoji chuť, ale také se zásadně prodlouží doba uchovaní. U masa jde o prodloužení z měsíců i na roky. Vždyť jde o stejný princip jaký používaly už naše babičky. Konzervování je vlastně úplně stejný princip. S moderní vakuovačkou ale dokážete stejný zázrak za nepoměrně kratší čas a daleko efektivněji. Dietní jídlo si tak můžete připravit klidně na měsíce dopředu a jen postupně tahat z mrazáku. 

 Vakuovačka ETA - doporučená cena 1.799,- Kč

prohlédnout další vakuovačky