čokoláda

media

Čokoládu si dopřávejte, ale jen tu kvalitní

Léto je tady, vy máte opět po roce značnou snahu vypadat do plavek co nejlépe, ale pak potkáte čokoládu. A všechny dosavadní snahy vezmou za své, protože u jedné kostičky ani řádku nezůstanete. Když si tabulku čokolády (nebo nějaké jiné cukrovinky s čokoládou či kakaovými boby) dopřejete několikrát do týdne, musí se to na vaší postavě nutně nějak podepsat. Nebo nemusí?
media

Bezlepkové muffiny pro fajnšmekry

Po delším pátrání jsme konečně vyzkoušeli recept na zákusek, který si můžou dopřát i ti, kteří musí dodržovat bezlepkovou dietu. Ingredience jsou trochu odlišné a dražší než to, na co jsme běžně zvyklí, ale rozhodně se vyplatí investovat do jejich nákupu. Proč nepoznat něco jiného, chutného, než klasické "moučné" zákusky?
media

Elixír života? Víno, sex a čokoláda!

Každý z nás někdy přemýšlí o smrti a o různých nemocech, které nás mohou potkat. A každý z nás také občas hledá nějaké osvědčené rady a recepty, jak se různým neduhům vyhnout a jak si zachovat plnohodnotný a zdravý život až do stáří. Recept je přitom tak jednoduchý!
media

S čokoládou ke zdraví

Je čokoláda zdravá nebo není? Samotná čokoláda zdraví prospěšná je. To, co z ní dělá nezdravou pochoutku jsou cukry, tuky a další příměsi. Tyto příměsi jí však dodávají její charakteristickou chuť. Chceme-li si čokoládu udržet ve zdravém jídelníčku, musíme se zaměřovat na tu, která obsahuje nejvíce kakaové sušiny.