Zhubněte pomocí plavání

Léto svádí k odpočinku na koupališti a nicnedělání na dece u vody. Byla by ale škoda nevyužít příležitosti hýbat se na čerstvém vzduchu a přitom si užít i vody. Věřte nebo ne, i takovou aktivitou jako je plavání, se dokážete udržet ve formě. 

A nejen to. Díky plavání dokážete i zhubnout! Oproti zažitým teoriím při plavání spalujete spoustu kalorií, voda navíc vytváří odpor, který musíte překonávat. Plavání je tak jednoznačně ideální cvičení na hubnutí.


Vyčleňte si čas

Plavání můžete považovat jako kardio cvičení. Vyčleňte si proto 30 minut, během kterých plavejte ne na rychlost, ale normálním tempem. Při plavání dýchejte! Jestli je na vás 30 minut moc, nevadí - dejte si třeba 10 minut, pak krátkou pauzu u břehu a pokračujte.

Rychlost až nakonec

Odpočinuli jste si po třicetiminutovém plavání? Jdeme na druhé kolo. Pokud jste u bazénu, dejte si pět bazénů normální rychlostí a poslední, šestý, přeplavte co nejrychleji to jde. Zopakujte si tuto sérii třikrát.

Vodní aerobic

Nemusíte jen plavat, ve vodě se dá dělat spousta cviků, při kterých spalujete. Využijte místa, kde dosáhnete na dno a zkuste chodit ve vodě alespoň 10 minut. Pak se přesuňte do větší hloubky a zkuste třeba intenzivně "šlapat vodu" dalších pět minut. Vraťte se zpátky do menší hloubky a vyzkoušejte normální cviky s váhou vlastního těla, ale ve vodě - takové výpady nebo dřepy budou hned o něčem jiném.

Relaxujte

Letní cvičení není jen o tom zničit se ve vodě. Stejně jako u ostatních sportů je důležité i odpočívat. Poté, co si zacvičíte, užijte si relax na sluníčku a naberte energii. Dejte si jen pozor, abyste nezapomněli pít dostatek vody, dopřejte tělu vitamíny pro zdravou pokožku a vyhněte se některým opalovacím krémům.