Vyvarujte se těchto nejčastějších chyb v posilování

Pokud patříte mezi tu většinou, která si dala na Nový rok předsevzetí, že zhubne nějaké to kilo, či pořádně nabere svaly, měli byste zpozornět. Návštěva fitka totiž opravdu není procházka růžovým sadem - naopak je lemována spoustou chyb, kterých se dopouštíte, aniž byste o tom věděli. Rádi vám je přiblížíme, abyste se jim mohli do budoucna vyvarovat a jen sledovat, jak se vaše předsevzetí plní dle vašich představ.

 

Nutná změna stravování

Myslíte si, že vypracované tělo získáte pouze důsledkem cvičením? Velká chyba! Zásadní změnu totiž budete muset provést také ve svém stolování. Zapomeňte na pivo a jiný alkohol, tučné pokrmy již na váš stůl také nebudou patřit. A to věčné už uždibování? Tak to je chyba úplně největší! Vaší stravě budete muset dodat pravidelnost – a to jednu porci vždy po třech hodinách.

 

Nahrazování jídla suplementy

Pokud jste s kulturistikou právě začali, věřím, že jste doslova uneseni tím, kolika suplementy můžete svému tréninku pomoci. Nesmíte jim ale propadnout, výsledek by byl opačný a vaše snaha naprosto kontraproduktivní. Takže pokud si myslíte že potřebujete živiny z jídla, že je dostatečně nahradíte právě těmito suplementy, jste na velkém omylu! Vždy se držte doporučeného dávkování, strava musí být stále pravidelná a vyvážená.

 

Nechte si poradit!

Největší chybou je přijít do fitka a cítit se jako "král světa". Shoďte hřebínek a nechte si pokorně poradit od starších a zkušenějších. Samozřejmě, nepochybujeme, že sami byste to zvládli také, ale určitě byste k tomu správnému cíli došli později a jistě s mnoha chybami. Naslouchejte proto trenérům, kteří to s vámi myslí dobře a opravdu ví, o čem mluví - a už můžete jen sledovat, jak vaše svaly rostou!

 

Chybovat je lidské ale nechat si poradit je ještě lidštější!