Sportovat se dá i v zimě. Jak na to?

V létě jsme aktivnější, máme více energie a do sportování máme větší chuť. S nadšením vyběhneme ven, zacvičíme si na zahradě, vyjdeme si na procházku. Ale v zimě, když je mráz, sněží nebo je naopak blátivo a prší, ale přitom relativně nízké teploty? To snad venku cvičí jen blázni. Nebo ne?

Zimní období je za běžné situace rájem pro majitele posiloven, protože zvlášť po Novém roce se zaplňují lidmi, kteří ve zbytku roku na cvičení pohlížejí s odporem. A chodí tam i ti, kteří jindy cvičí spíš venku, ale v nevlídném počasí je to táhne spíš do vyhřátých a vybavených posiloven. Ovšem právě vydýchaný vzduch a přetopené místnosti našemu organismu vůbec nedělají dobře. A to ani ty doma. Je rozhodně lepší cvičit ve vyvětrané místnosti nebo ideálně zacvičit si rovnou venku. Našemu tělu to prospěje po mnoha stránkách.

Stimulujte smysly

Odhodlat se jít si zaběhat v zimě ven, případně i jen si vyjít na svižnější procházku, to už chce hodně silnou motivaci a pevnou vůli. Ale určitě se vám to vyplatí. Kromě toho, že svému tělu dopřejete tolik potřebný pohyb a spálíte nadbytečné kalorie, nadýcháte se i čerstvého vzduchu, čímž okysličíte mozek. Světlo, kterého není přes zimu nadbytek, vám také prospěje a působí pozitivně na vaši psychiku. A celkově vám pohyb na čerstvém vzduchu pomůže zbavit se stresu a starostí, uklidní vás a budete se cítit plní energie a spokojení.

Kvalitní oblečení

Jestli by vás lákalo jít si zacvičit ven, ale přitom zimu nesnášíte, tak vězte, že to nemusí být tak hrozné, jak to vypadá. Stačí mít vhodné a zejména kvalitní oblečení. Nesmíte se v něm potit ani se nesmíte přehřívat, ale zároveň vám nesmí být zima. Zkrátka musí být tak akorát, a to včetně spodního prádla. Nejlépe vám poradí ve specializované prodejně, a to včetně vhodné obuvi. Když se budete při cvičení dobře cítit, půjde vám to lépe, budete mít mnohem lepší pocit a bude vás to bavit.