Sport

media

Přestali jste cvičit? Ztratíte sílu i svaly

Kdo není zarytým sportovcem, ten s cvičením jednoho dne začne a jednoho dne prostě skončí. Jsou sice tací, kteří se například zamilují do běhání a nemohou s ním přestat do konce života, ale nás lenochů je prostě víc. Víte však, co se s vaším tělem děje, pokud s cvičením přestanete?
media

Cvičíte a přitom tloustnete? Víme proč

Moříte se v posilovně, začali jste běhat, doma dřete na rotopedu, jíte zdravě a snažíte se už několik měsíců, ale vaše váha se nechce pohnout směrem dolů? A nebo se dokonce zvyšuje? Víme, kde děláte zásadní chybu i jak ji napravit.
media

Jídlo a sport – víte, kdy co jíst?

Nezáleží na tom, jestli běháte, plavete, jezdíte na kole nebo se věnujete jinému sportu. Pokud se pravidelně hýbete ve snaze zhubnout nebo si udržet fit postavu, musíte myslet i na to, že se musíte správně stravovat. A hlavně na to, kdy je vhodné co jíst.
media

Kofein a cvičení - jde to k sobě?

Zažili jsme to nejspíš všichni - ve fitness klubu jsme zahlédli nabušeného chlápka, jak si dává před začátkem cvičení silné espresso. Nebo jsme v médiích viděli fotografie celebrit, jak jdou na jejich hodinu cvičení s kelímkem kávy v ruce. Jak to vlastně je s kofeinem a cvičením? Vyplatí se dát si kafe před, v průběhu nebo po cvičení? A jaký to má efekt? Vše jsme pro vás zjistili.
media

Když chybí draslík, tělo strádá

Každý den potřebujeme ve stravě či jinak přijmout poměrně velké množství minerálů a vitamínů, aby náš organismus byl v rovnováze a správně fungoval. Jedním z těch, který je nezbytný pro správné fungování orgánů, nervů i svalů je draslík. Jenže právě toho máme často málo a pak se to projevuje.
media

Cvičení po jídle napomáhá hubnutí

Většina lidí tvrdí, že cvičit se má někdy v období klidu, rozhodně ne těsně před jídlem nebo dokonce po něm. Ale vědci nedávno zjistili, že je to jedna velká mýlka – právě cvičení po jídle je podle nich nejlepším způsobem, jak efektivně zhubnout.