Sport

media

Sportovat se dá i v zimě. Jak na to?

V létě jsme aktivnější, máme více energie a do sportování máme větší chuť. S nadšením vyběhneme ven, zacvičíme si na zahradě, vyjdeme si na procházku. Ale v zimě, když je mráz, sněží nebo je naopak blátivo a prší, ale přitom relativně nízké teploty? To snad venku cvičí jen blázni. Nebo ne?
media

Netradiční zimní adrenalinový sport: jachting na ledu

Klasický jachting na vodě si dokážeme představit úplně všichni a máme ho spojený s příjemnými letními zážitky. Loď, plachta, sluníčko a voda – tenhle obrázek si vybaví u slova jachting každý. Málokdo ale ví, že existuje i zimní verze jachtingu, která je stejně okouzlující a přitom plně adrenalinová. Jachting na ledě proto vyzkoušejte hlavně v případě, že se nebojíte extrémnějších sportů.
media

Snowboard je už out, letos se vrhněte na snowtubing nebo snowkiting

Zima je už pomalu tady, a i když u nás na první pořádnou sněhovou nadílku teprve čekáme, už nyní se nemůžeme dočkat. I tuto zimu snad budeme moct vyrazit na hory užít si zimních radovánek. Dávno neplatí, že na hory vyrážíme jen na lyže nebo na běžky. Dokonce už ani snowboarding není nic neobvyklého. Pokud máte rádi zážitky a chcete vyzkoušet něco nového, můžete se ze svahu sklouznout třeba na obrovské duši nebo na kajaku.
media

I současná omezení můžete naplno využít pro své zdraví

Aktuální situace není většině z nás příjemná, což je naprosto logické. Na jednu stranu se na nás hrne spousta zákazů, omezení a starostí, na druhou stranu máme starost o své zdraví a řešíme, jak se celá situace odrazí na naší finanční stránce. I když mnohé z toho nemůžeme ovlivnit, není potřeba se situaci úplně poddat, poslouchat a jen trpně čekat, až tento hrozný stav pomine. Něco přeci jen dělat můžeme. A to něco důležitého pro své zdraví, kondici a figuru.
media

Dejte sami sobě měsíc na zkoušku, pomůže vám to cvičit pravidelně

Ačkoliv si to neradi připouštíte, mnoho lidem se už stalo, že z jejich předsevzetí "začít konečně cvičit" náhle sešlo. Často si rádi klademe za cíl, že se budeme se více hýbat, vrhneme se do sportu a nastartujeme cvičení ale obvykle to nakonec skončí stejně - hledáme co nejlepší výmluvy, proč to zase nevyšlo. Tomu se dá předejít, stačí jen mít v záloze několik triků.
media

Cvičit brzy ráno zní šíleně, ale funguje to

Kdo pravidelně cvičí, nezanedbává pohyb a zvykne si na něj, ten se časem dostane do kondice, zhubne nadbytečná kila a je sám se sebou spokojenější. Cvičení je také skvělým povzbuzovadlem a dostane vás do dobré nálady. Ale podle vědců hodně záleží na tom, v jakou denní dobu cvičíte. A úplně nejlepší je to brzy ráno.
media

Pelota mano: odrazíte míček letící i 100 km/h svou rukou?

Tvrdá baskická pelota nebo také známá jako pelota mano se opravdu hraje přímo rukama. Základem pro tuto tradiční baskickou míčovou hru je dokonale obandážovaná dlaň a míček z kozí kůže. Nic víc nepotřebujete a můžete se naplno pustit do hry, při které se snažíte míček letící až stokilometrovou rychlostí odrazit.