Sport

media

Jak často cvičit, aby byl tento pohyb efektivní?

Není žádný div, že sportovci či ti, kteří se věnují pravidelně nějakému pohybu, mají menší riziko infarktu než lidé, kteří mají sedavé zaměstnání či nemají vůbec čas se denně nějak aktivně hýbat. Víte ale, že k pravidelnému cvičení není nutno navštěvovat fitko, ale stačí, když se každý den trochu „protáhnete“ doma?
media

Běh jako sport pro zdraví – nebo naopak?

Stejně jako ještě nedávno všichni prahli po kolech a stávali se z nich nadšení cyklisté, kteří letní dovolené trávili v sedlech a projížděli republiku křížem krážem, tak nyní je více a více v oblibě běhání. Mnozí lidé ho zbožňují a nemohou bez něj být. Jenže je opravdu tak zdraví prospěšné nebo našemu tělu naopak může více uškodit?
media

Skákání na trampolíně není jenom pro děti

Dříve se skákání na trampolíně nedoporučovalo kvůli bezpečnosti, věčně někdo strkal nohu mezi pružiny - avšak pokud budete postupovat dle bezpečnostních opatření, tak se trampolína stane jednou z nejlepších forem cvičení pro dospělé. Jednoduchý rytmický pohyb nahoru a dolů vlivem gravitace funguje na každý sval a stimuluje každou buňku, která produkuje úžasné léčebné a omlazující účinky.
media

Investice do fitness se vám vrátí! Zde jsou důvody

Už jste přemýšleli, že začnete navštěvovat fitko nebo nějaký cvičební program v podobě například zumby, pilates a jiných sportovních aktivit? Stále si pohráváte s myšlenkou, zda do těchto programů má cenu investovat? Nejenže získáte svou vysněnou postavu, ale zde je dalších 10 důvodů, proč do toho jít!
media

Jak běhat v zimě a mrazech? Poradíme vám

V létě a na jaře nás to doslova táhne ven, milujeme krásné počasí, slunce a teplý vítr ve vlasech. Mnoho lidí proto nazouvá tenisky a vybíhá do parků i lesů. Jenže zatímco na podzim se ještě jakž takž drží, v zimě většinou tuto svou zálibu pověsí na hřebík. Což je ale velká škoda, protože běhat se dá i v zimě.
media

Když cvičení bolí... Škodíte si nebo to nevadí?

Posilování a cvičení není žádná legrace. Někdo sice tvrdí, že bez běhání, plavání, tvrdých tréninků a podobně nemůže být, ale začátečníci jen nechápavě kroutí hlavou. Vždyť cvičení přece strašně bolí a člověk je pak tři dny jako invalida. Nebo děláme něco špatně?