Sport

media

Jídlo a sport – víte, kdy co jíst?

Nezáleží na tom, jestli běháte, plavete, jezdíte na kole nebo se věnujete jinému sportu. Pokud se pravidelně hýbete ve snaze zhubnout nebo si udržet fit postavu, musíte myslet i na to, že se musíte správně stravovat. A hlavně na to, kdy je vhodné co jíst.
media

Co si dát po posilování?

Otázka pro vás - co si dáváte jako první hned po skončení tréninku? Proteinový nápoj? Banán? Jen čistou vodu? Po takové námaze je dobré tělu dodat to, co přesně potřebuje. Jelikož i v našem okolí spoustu lidí nemá v odpovědi na tuto otázku jasno, připravili jsme pro vás článek.
media

Kofein a cvičení - jde to k sobě?

Zažili jsme to nejspíš všichni - ve fitness klubu jsme zahlédli nabušeného chlápka, jak si dává před začátkem cvičení silné espresso. Nebo jsme v médiích viděli fotografie celebrit, jak jdou na jejich hodinu cvičení s kelímkem kávy v ruce. Jak to vlastně je s kofeinem a cvičením? Vyplatí se dát si kafe před, v průběhu nebo po cvičení? A jaký to má efekt? Vše jsme pro vás zjistili.
media

Když chybí draslík, tělo strádá

Každý den potřebujeme ve stravě či jinak přijmout poměrně velké množství minerálů a vitamínů, aby náš organismus byl v rovnováze a správně fungoval. Jedním z těch, který je nezbytný pro správné fungování orgánů, nervů i svalů je draslík. Jenže právě toho máme často málo a pak se to projevuje.
media

Cvičení po jídle napomáhá hubnutí

Většina lidí tvrdí, že cvičit se má někdy v období klidu, rozhodně ne těsně před jídlem nebo dokonce po něm. Ale vědci nedávno zjistili, že je to jedna velká mýlka – právě cvičení po jídle je podle nich nejlepším způsobem, jak efektivně zhubnout.
media

Které chyby děláte nejčastěji po sportu?

Euforie, skvělý pocit a přemíra endorfinů. To vás obvykle čeká po sportovním výkonu a to vše si obvykle naplno užíváte. A právě kvůli tomu je i snadné udělat některou ze zásadních chyb, které efekt sportovního výkonu mohou snižovat.