Sportovní high-tech vychytávky pro rok 2014

Víte, jak donutit sportovat i nadšence do IT technologií? Pomocí chytrých sportovních "hraček". Díky nim se k pohybu přemluví i zarytí odpůrci - bude je zajímat, jestli technika opravdu funguje. Nám ostatním tyto vychytávky moderní techniky přinesou lepší přehled o našem pohybu, ale i o nás samotných. Podívejte se s námi na to, které high-tech sportovní "pomůcky" letos pofrčí.


Chytrá váha

Máte doma starou dobrou váhu s ručičkou a stupnicí, která se mechanicky otáčí? Ta je fajn - když nejste spokojeni se svou váhou, stačí na začátku "kalibrovat" stupnici na záporné číslo a hned vážíte o pár kilo méně. 

Letos ale vyměňte takové staré železo za moderní přístroj. Chytrá váha totiž dokáže nejen ukázat, jakou hmotnost zrovna máte, ale zároveň vám během několika vteřin změří procento tělesného tuku a navíc data (pokud si to přejete) uloží. Vy k nim pak máte snadný přístup přes internet. Samozřejmě přes svůj profil, aby vaše čísla nemohl okukovat kdokoliv. 

V čem je to super? Díky chytré váze tak máte přehled - a to i graficky znázorněný na obrazovce vašeho počítače - jak úspěšní za poslední období jste. Nemusíte tak vést deníčky, psát si své míry. Navíc máte zběžný přehled o procentu tělesného tuku, což je většinou důležitější údaj, než samotná váha.

Chytrý sportovní náramek

Vypadá podobně jako gumové náramky různých barev, které byly populární před pár lety. Tyto jsou ale vylepšené miniaturním počítačem, který dokáže sledovat počet kroků, počet schodů které ujdete, přepočítá vám je na spálené kalorie a celkovou vzdálenost.

Stejně tak díky senzorům pohybu chytrý náramek pozná, jak kvalitně spíte (nebo nespíte). Navíc si můžete nastavit buzení - náramek vás v určený čas vzbudí jemnými vibracemi, což je příjemnější, než řvaní budíku.

Svoje aktivity nebo průběh spánku můžete snadno sledovat prostřednictvím náramku nebo pohodlně na obrazovce vašeho počítače nebo prostřednictvím aplikace na displeji vašeho chytrého telefonu.

Na jedno nabití vydrží takový náramek přibližně 5 dnů.

V čem je to super? Máte přehled o tom, kolik za den ujdete kilometrů nebo jak moc se hýbete. Nemusíte si tak zapisovat, co všechno děláte pro své zdraví - máte k tomu snadný přístup kdekoliv.

Chytré hodinky

Podobné funkce jako zmíněný chytrý sportovní náramek zastávají i chytré hodinky. Zatím je představil Samsung a Sony, ale brzy budou následovat zřejmě i další výrobci. O hodinkách od společnosti Apple se šušká už dlouho, proto tipujeme, že letošek bude v tomto směru převratný.

Chytré hodinky vám tak kromě všeho, co máte v mobilním telefonu, dokážou ukázat počet kroků, které jste ušli, vzdálenost, spálené kalorie a další údaje o vaší aktivitě. Bez nutnosti vytahovat telefon nebo sedět u počítače.

V čem je to super? Ideální nástroj pro workoholiky - při běhu můžete stihnout vyřídit pár e-mailů, naplánovat si schůzky a poslat zprávu drahé polovičce, že dnes přijdete o něco později.


Tyto články vás také zajímají: