Jak spálit 100 kalorií? Snadno, a to i bez sportování

Říkají vám sportovní hodinky, že vám chybí už jen 100 kalorií do vašeho denního cíle? Nebo si chcete dopřát skleničku vína či půllitr piva, ale ne za cenu, že to rozhodí váš denní energetický příjem? Nemusíte kvůli tomu hned oblékat sportovní oblečení a běžet se potit. 100 kalorií se dá spálit i pomocí běžných činností, stačí jen vědět, jak na to a kolik času vám to zabere.

11 minut - chůze běžným tempem do schodů

Uznáváme, že chůze do schodů není zrovna nejzábavnější činnost, ale poměrně rychle při ní spálíte velké množství kalorií. Navíc si díky ní vytvarujete svaly na nohou i hýždích. Teď už jen najít dostatečně dlouhé schodiště...

20 minut - sekání trávníku

Od jara do podzimu ideální činnost pro zdraví. Pusťte se do sekání trávníku (když máte malou zahradu, tak klidně i sousedovi), opálíte se a dodáte tak tělu vitamín D. Navíc díky tomuto pohybu, kdy tlačíte a taháte sekačku, posilujete nejen svaly na rukou, ale i ty na břiše břiše, zejména když trávník není úplně na rovině. Kdybyste náhodou chtěli spálit kalorie při sekání trávníku rychlejí, pak doporučujeme pořídit kosu - u kosení procvičíte celé jádro těla.

20 minut - golf

Máte posekáno? Krásný anglický trávník a sekačka vám se spalováním kalorií nepomůže? Vyražte hrát golf. U této hry se za 20 minut krásně projdete a navíc musíte do pořádného odpalu dát energii. Nebo nemusíte a i když nejte profesionál, spálíte aspoň víc kalorií při hledání míčku.

20 minut - hrát na babu

Vraťte se do dětských let a zahrajte si na babu. Při této hře se pěkně zapotíte a díky téměř neustálému úprku spálíte za krátký čas spoustu kalorií. Pokud vám základní level přijde snadný (oplatky se nepečou), tak zvyšte úroveň (oplatky se pečou). 

20 minut - masírování

Tady musíme hned na začátku upřesnit, že se jedná o situaci, kdy vy masírujete někoho jiného. Pokud masíruje někdo jiný vás, těch 100 kalorií jen tak nespálíte, na druhou stranu si alespoň odpočinete. Každopádně toto může být vysvětlení, proč jsou masérky obvykle štíhlé - při práci vlastně pořád spalují. Ale co pak ti maséři?

Dále čtěte: Nemáte čas sportovat? Stačí vám najít tři minuty

20 minut - diskotéka

Až v pátek vyrazíte někam do klubu, vzpomeňte si na nás. Stačí 20 minut tanečních kreací na parketě a kalorie jsou pryč. Nicméně ploužáky se do takhle rychlého spalování nepočítají. A pokud si hned pak dáte na baru panáka alkoholu, jako by jste netancovali. Když si jich dáte i víc, ani si nebudete pamatovat, kolik jste toho spálili.

23 minut - jízda mírným tempem na kole

Ideální pro letní výlety za město. Za necelou půlhodinu takto spálíte více než sto kalorií a bez přílišného namáhání kloubů posílíte svaly na nohou. Pro vychytralejší z vás - elektrokolo se nepočítá.

26 minut - venčení psa

Jestli si někdo z vašich známých pořídil psa, možná ani nevěděl, jaké všechny výhody to má. Jednou z nich je právě vyšší míra pohybu, kterou pes vyžaduje i po vás. Díky venčení, procházkám se psem, házení klacků a míčků, odhánění psa od ostatních psů a hledání míčků ve křoví (místo toho, aby je hledal váš pes) spálíte za 26 minut sto kalorií. 

Dále čtěte: Se štěnětem se lépe hubne

38 minut - nakupování

Oblíbený "ženský sport" - nakupování - má svou přidanou hodnotu i v pohybu. Ač se to moc nezdá, za téměř čtyřicet minut toho po obchodech stihnete nachodit poměrně hodně. Obzvlášť když v každém obchodě něco nakoupíte - to pak s sebou nesete i zátěž. Na druhou stranu je takový sport tím nejdražším. V porovnání s během, kdy za 40 minut spálíte dvakrát víc kalorií a utratíte 0 Kč, je ale nakupování celkem nevýhodné.

Dále čtěte: 100 kalorií spálíte už za deset minut

Článek publikován 16.2.2014, aktualizován 10.8.2019