Spalte 100 kalorií bez sportování

Jak snadno spálit 100 kalorií, když se vám nechce sportovat? Vybrali jsme pro vás některé běžné i zábavné činnosti a zjistili čas, za který během těchto činností sto kalorií spálíte.

11 minut - chůze běžným tempem do schodů

Uznáváme, že chůze do schodů není zrovna nejzábavnější činnost, ale poměrně rychle při ní spálíte velké množství kalorií a navíc si díky ní vytvarujete svaly na nohou i hýždích. Teď už jen najít dostatečně dlouhé schodiště.

20 minut - sekání trávníku

Na jaře a v létě ideální činnost pro zdraví. Posekáte při ní trávník (když máte malou zahradu, tak i sousedovi), opálíte se a dodáte tak tělu vitamín D a navíc díky pohybu sekačkou posilujete svaly na rukou, ale i břiše, zejména když překonáváte překážky. Kdybyste náhodou chtěli spálit kalorie při sekání trávníku rychlejí, pak doporučujeme kosu.

20 minut - golf

Máte posekáno? Krásný anglický trávník? Je na řadě spálit dalších 100 kalorií. Stačí hrát golf. U této hry se za 20 minut krásně projdete a navíc musíte dát energii do pořádného odpalu. Nebo nemusíte a o to víc spálíte kalorií při hledání míčku.

20 minut - hrát na babu (na honěnou)

Vraťte se do dětských let a zahrajte si na babu. Při této hře se pěkně zapotíte a díky téměř neustálému úprku spálíte spoustu kalorií. Pokud vám základní level přijde snadný (oplatky se nepečou), tak zvyšte úroveň (oplatky se pečou). 

20 minut - masírování

Tady musíme hned na začátku upřesnit, že se jedná o situaci, kdy vy masírujete někoho jiného. Pokud masíruje někdo jiný vás, těch 100 kalorií jen tak nespálíte. Každopádně toto vysvětluje, proč jsou masérky obvykle štíhlé, ale co ti maséři?

20 minut - diskotéka

Až v pátek vyrazíte někam do klubu, vzpomeňte si na nás. Stačí 20 minut tanečních kreací na parketě a kalorie jsou pryč. Nicméně ploužáky se nepočítají. A pokud si hned pak dáte na baru panáka alkoholu, jako by jste netancovali. Když si jich dáte víc, ani si nebudete pamatovat, kolik jste toho spálili.

23 minut - jízda mírným tempem na kole

Ideální pro letní výlety za město za necelou půlhodinu tak spálíte víc než sto kalorií a bez příližného namáhání kloubů posílíte svaly na nohou. Pro vychytralejší z vás - elektrokolo se nepočítá.

26 minut - venčení psa

Jestli si někdo z vašich známých pořídil psa, možná ani nevěděl, jaké všechny výhody to má. Jednou z nich je právě vyšší míra pohybu, kterou pes vyžaduje i po vás. Díky venčení, procházkám se psem, házení klacků a míčků, odhánění psa od ostatních psů, spálíte za 26 minut sto kalorií. 

38 minut - nakupování

Oblíbený ženský sport - nakupování - má svou přidanou hodnotu i v pohybu. Ač se to moc nezdá, za téměř čtyřicet minut toho po obchodech stihnete nachodit poměrně hodně. Obzvlášť když v každém obchodě něco nakoupíte - to pak s sebou nesete i zátěž. Na druhou stranu je takový sport tím nejdražším. V porovnání s během, kdy za 40 minut spálíte dvakrát víc kalorií a utratíte 0 Kč, je nakupování celkem nevýhodné.


Tyto články vás také zajímají: