Jak zhubnout stehna a nohy?

V prvé řadě musíme zmínit, že neexistuje žádný zázračný koktejl nebo prášek, který by vám spálil tuky pouze na jedné části těla a vy jste se nemuseli vůbec hýbat. Právě pohyb a namáhání urřitých svalů je jediný způsob, jak donutit tělo spalovat tuky v této oblasti. V kombinaci se zdravým jídelníčkem pak tuto snahu urychlíte.


Chůze

Abyste zeštíhlili a vytvarovali nohy, je potřeba zapojit všechny hlavní svalové skupiny na nohou - ať už stehenní, lýtkové nebo i hýžďové. Nejlépe toho dosáhnete tím nejsnazším způsobem, chůzí. Právě při svižnější chůzi rozpohybujete svaly celých nohou, ale zapojíte i břišní a zádové svalstvo (přenáší otáčivý pohyb) i ruce.

Pokud vás samotná chůze nemotivuje, pak si uvědomte, že při ní spálíte i 400 kalorií za hodinu. Stačí vyrazit do města nebo do přírody v dobře zvolené obuvi, nasadit svižné tempo a zapojit i ruce. Za hodinu takovým tempem ujdete 5 - 6 kilometrů a objevíte tak třeba i místa, kde jste ještě nebyli.

Při chůzi navíc neriskujete to, čeho se spousta žen obává - že místo hubnutí vaše nohy nabydou na objemu. Chůzí sice posilujete svalstvo, zároveň je to ale aerobní pohyb. Tedy takový, při kterém spalujete tuky a nedochází primárně k zvětšování svalů.

Cviky na nohy

Pokud chcete zhubnout a zároveň zpevnit a vytvarovat nohy, doporučujeme chůzi kombinovat s některými základními cviky. Nejlepší cviky na nohy jsou opět ty nejjednodušší. K nim nepotřebujete žádné stroje, závaží, činky. Vystačíte si s vlastní váhou.

Dřepy jsou nejvhodnějším cvičením, které procvičí hlavně stehenní, ale i lýtkové svaly. Samotná váha vašeho těla je závaží k tomuto cviku dostatečné. Dřepy provádějte vždy pomalu a o to pečlivěji. Z výchozí vzpřímené polohy se do dřepu dostaňte pomocí posunu boků dozadu tak, aby vaše kolena nepřečnívala před palci na nohou. Rovnováhu vyrovnávejte pomocí zapojení břišních a zádových svalů. Při pohybu dolů nezapomeňte na nádech, při pohybu nahoru pak výdech.

Abyste více zapojili i lýtkové svaly, prodlužte si tento cvik - když se vrátíte do vzpřímené polohy, pokračujte a stoupněte si na špičky. Opět pomalu, nespěchejte a cvik proveďte velmi pečlivě.

Dřepy naširoko jsou dalším cvikem, kterým dát zabrat zejména stehenním svalům, ale i hýždím. Na rozdíl od klasických dřepů, kdy stojíte s chodidly rozkročenými přibližně na šířku ramen a směřujícími dopředu, u dřepů naširoko směřují chodidla co nejvíce do stran. Takto rozkročení pak provádíte dřep stejným způsobem, jaký popisujeme výše. Zapojíte při něm zejména vnitřní stehenní svalstvo.

Chůze do schodů

Posledním naším tipem, který pohyb vám pomůže při hubnutí a tvarování nohou, je chůze do schodů. Při ní zapojíte hýžďové, stehenní, lýtkové svaly, ale i podkolenní šlachy a svaly v oblasti kotníků. S chůzí do schodů to nemusíte navíc nijak přehánět - stačí místo výtahu používat každý den schodiště, v nákupním centru chodit po schodech místo používat eskalátory a hned uděláte pro své nohy něco navíc.


Tyto články vás také zajímají: