Noční návraty z párty - co si dát cestou, když máte hlad

Tu situaci zažil asi každý. S kamarády si někde dáte pár piv nebo sklenek vína a nálada je v plném proudu. Bavíte se, povídáte si, užíváte večera. Hlad na vás samozřejmě padne, až když se vydáte k domovu. Co si cestou domů dát, abyste druhý den nemuseli mít výčitky?

Obchod s potravinami

Obchod s potravinami je dobrou volbou. Ale musíte tam jít s tím, že víte, pro co jdete. Po večeru stráveném s přáteli popíjením alkoholických nápojů to může být trochu ošemetné. Přecijen touha dát si něco mastného a slaného je veliká a alkohol tlumí racionální uvažování. 

Pokud máte po cestě obchod s potravinami. který je otevřený i v noci, máte štěstí. Vyhněte se regálům se sladkostmi a chipsy a sáhněte po sáčku solených mandlí. Ty zaženou váš hlad - slaná chuť ukojí vaší touhu něco si dát a zdravé nasycené tuky vás za chvilku zasytí. Oproti chipsům nejsou mandle zbytečně smažené a neobsahují tak nenasycené tuky.

Případně si v uzeninách vezměte balení kvalitní šunky (pozor, ať obsahuje více než 90% masa, žádná éčka a do 2% soli. Stogramové balení vás dokonale zasytí i ukojí chuť něco si dát. Že je to málo? Přikupte jeden celozrnný rohlík a pokud čerstvé pečivo v noci obchod nemá, sáhněte třeba po špaldových tyčinkách. Nejen že si pochutnáte, ale zároveň můžete ráno vstávat bez výčitek, že jste se cpali.

Rychlé občerstvení

V noci narazíte na otevřenou prodejnu s rychlým občerstvením spíše než na otevřené potraviny. Pizzy, hamburgery, gyrosy, to vše je v nočních hodinách skupováno ve velkém. Hladoví nejste viditelně sami. Vy ale můžete být chytřejší než ostatní a dát si něco dobrého, ale ne tolik nezdravého.

Zkuste sáhnout po gyrosu v tortile. Pokud vám maso okrájí přímo z grilu a nezalejí ho tunou tatarské omáčky, jedná se o poměrně dobrou volbu, jak si dát něco rozumného na zub. Pokud máte na výběr, doporučujeme říct si o jogurtový dresink nebo čistě o gyros bez dresinku. Samotné grilované maso se salátem, rajčaty a tortilou vůbec není špatné. Naopak!

Pokud vaše kroky vedou do KFC nebo Mc Donalds, zapomeňte na chuťovky za dvacku. Jsou sice levné, ukojí chuť jíst, ale tělu na noc moc nedodají. Radši zvolte wrap s grilovaným kuřecím masem a pokud je na výběr, vyberte si nějaký lehčí dresing. Třeba medovohořčičný. Grilované kuřecí maso je na noc rozhodně lehčí volbou než smažené mleté hovězí. 

Na pití si rozhodně vezměte jen vodu. Cukru jste do sebe prostřednictvím alkoholu dostali až až a tělo doplnění tekutin před spánkem ocení mnohem víc než další přísun sladkého.

Stánek

Poslední variantou, která se při nočních návratech domů nabízí, je stánek. Obvykle nabízí více smažených jídel jako jsou klobásy, hamburgery, langoše, smažený sýr a podobně. Když se pozorněji podíváte, téměř celá nabídka stánků bývá obvykle tvořena jídly ze spousty mouky, tuku a navrch něco málo zeleniny. Tedy nic moc dobrého před spaním. Kvalitu jídel u stánku nečekejte rozhodně nijak vysokou - určitě vám za pár desítek korun nebudou dávat ty nejkvalitnější klobásky nebo celozrnné pečivo.

U stánku jsme narazili na problém - obvykle není z nabídky moc co vybírat. Někde naštěstí nabízí i gyros, pak není co řešit. Pokud je v klasickém pita chlebu, nikdo vás také nenutí sníst i celý chleba. Dietnější volbou je vychutnat si jen maso se zeleninou a bílé mouce se vyhnout. U stánku tedy doporučujeme krotit své chutě a spíš si dát něco malého až doma. 


Tyto články vás také zajímají: