Osvěžte si letní salát netradičními přísadami

Co v takovém horkém letním dni jíst? Něco lehkého! A ideálně osvěžujícího k tomu. Třeba večer  je výbornou volbou salát. A aby se jen tak neomrzel, dáme vám několik tipů, čím ho oživit. Pak si na něm nejen skvěle pochutnáte, ale zároveň to bude lahoda pro vaše oči.

Sušené brusinky

Slazené sušené brusinky se svou rudou barvou kontrastují s listy salátu: Brusinky mají navíc mnoho pozitiv pro náš organismus - pomáhají bojovat proti různým zánětům v ústech, léčí nemoci močových cest a zároveň jsou přínosné pro naše srdce.

Tip na salát: Zkuste úplně jednoduchý - natrhejte listy ledového salátu, smíchejte lžíci medu a lžíci hrubozrnné hořčice a navrch nasypte sušené brusinky.

Růžičková kapusta

Zapomeňte na rozblemcanou zelenou hmotu ze školní jídelny. Salát obsahující růžičkovou kapustu chutná úplně jinak, zejména když se kapusta upraví jen minimálně. Kromě chuti salátu dodá něco i vašmu tělu - konkrétně vitamíny K, C a foláty. Je také bohatým zdrojem vlákniny, a tak vás takový salát skvěle zasytí.

Tip na salát: spařte růžičkovou kapustu a použijte ji jako základ pro salát. Přidejte dvě lžíce sušených brusinek, hrst uzených mandlí a zakápněte balzamikem nebo vinným octem. Na první pohled nezvyklá salátová kombinace chutná naprosto skvěle.

Mandle

Když už jsme zmínili mandle, nesmíme na ně zapomenout ani jako na jednu z vynikajících netradičních přísad do salátů. Vláknina, bílkoviny, vitamín E, zinek, hořčík i další minerály a živiny jsou tím, co mandle obsahují. A kromě toho výborně chutnají.

Tip na salát: Listy ledového salátu natrhejte, přidejte pár lístků rukoly, zasypte plátky mandlí (případně sekanými mandlemi), kousky jablek a trochou cottage. Dochuťte podle sebe vinným octem nebo špetkou soli.

Celer řapíkatý

Celý hrnek nakrájeného řapíkatého celeru vám dodá pouhých 16 kalorií. Celer je tedy vynikající volbou při dietě. Jeho netradiční chuť navíc oživí i jinak celkem nudný salát. 

Tip na salát: očistěte celer od vláken, nakrájejte ho na tenší plátky a přidejte sušené brusinky, hrášek, nakrájené mandle a přimíchejte bílý jogurt. Zakápněte citrónovou šťávou podle chuti a dokořeňte solí a pepřem.


Tyto články vás také zajímají: