Víme o vás všechno. I to kdy a kdo hubne

Vcelku nedávno se chytří lidé zamysleli a řekli si, že by bylo hezké mít možnost předpovídat, kdy a kde vypukne epidemie chřipky. A protože ti lidé byli zaměstnanci Googlu, měli k dispozici i data, které k tomu potřebovali. Myšlenka byla snadná. Řekli si, že lidé začnou hledat informace o nachlazení ještě dřív, než nemoc propukne a oni navštíví lékaře. Lékaři data poctivě reportují, ale je to zkrátka pozdě. Navíc ne každý nemocný navštíví lékaře, a tak jsou statistiky zkreslené. Myšlenka se ukázala jako správná, a tak vznikl web výskytu chřipky.

No a my jsme si zase řekli, že by bylo dobré podobná data zpracovat, abychom zjistili, kdy se snažíme nejvíc hubnout. Každý z nás to zná, první kroky vedou na vyhledávač a zadá se slovo "dieta", nebo nějaké slovní spojení, které toto slovo obsahuje. Google všechna tyto hledání uchovává. My jsme se podívali na to, jestli se z nich něco dá vyčíst.

Data byla za celý rok 2013 a ukázala, že prakticky hubneme celý rok. Naše snaha ale v průběhu roku kolísá. Prakticky nejméně se snažíme hubnout na začátku prosince. Není žádným překvapením, že Vánoce jsou svátkem jídla, a tak právě po Vánocích hledáme informace o dietě nejvíc. 4. ledna je datem, kdy jsme všichni hledali dietu nejvíc. Novoroční předsevzetí evidentně začalo trochu později.

Zajímavá jsou i data o lokalitě. Z regionů se snažilo nejvíc lidí zhubnout v Karlovarském kraji, následovaném Vysočinou a třetí příčku se dělí kraj Olomoucký s Pardubickým.

No a pokud jde o slovní spojení, ta jsou námi očekávaná.

1. krabičková dieta
2. dieta jídelníček
3. dukanova dieta

O všech jsme napsali a často to bylo poměrně překvapivé čtení. To ukazuje, že jednorázově vyhledat dietu a začít hubnout není ta úplně správná cesta. Lepší je pravidelně se vzdělávat a přidat si například nejfit do oblíbených webů. Tím, že budete číst informace pravidelně, dostanou se vám "pod kůži" a vaše hubnutí nebude jen následovat trendy.