Zrychlete svůj metabolismus

Pijte vodu

Právě dostatek tekutin v průběhu celého dne napomáhá metabolismu, ale i ostatním procesům, aby fungovaly tak, jak mají. Při nedostatku tekutin metabolismus zpomaluje a to může být i důvodem, proč přibíráte na váze.

Jezte často

Dvě nebo tři jídla jsou prostě málo. Metabolismus tak zrychlí jen na chvíli, abyste strávili porci jídla a pak zpomalí. Zkuste jíst malé porce každé 2-3 hodiny a uvidíte, že tělo bude kalorie nejen rychleji přijímat, ale zároveň i spalovat.

Ideální je dopřát si mezi hlavními jídly svačinu bohatou na bílkoviny. Právě díky tomu bude tělo rychleji spalovat i ve chvíli, kdy se nevěnujete sportu. A nevynechávejte snídani. Právě ona ráno dokáže metabolismus rozpohybovat.

Cvičte a odpočívejte

Třetí jednoduchá rada, jak zrychlit metabolismus. Pohybem metabolismus rozpohybujete rychle. A to ani ne nijak složitým - rychlá chůze nebo krátké intenzivní cvičení jsou dobrým příkladem.

Pohyb obohaťte ale i o posilování. Právě svalová hmota spálí víc kalorií než tuk. Proto víc svalů pomůže rozhýbat i metabolismus.

Jen pak nezapomeňte tělu dopřát i odpočinek a kvalitní spánek. Při něm si oddychne celý organismus, metabolismus na noc zpomalí a druhý den bude připravený na plný výkon.