Fitness motivace - baví vás posilovat?

Posilování má být součástí vašeho životního stylu. Nemá ho nijak negativně omezovat nebo vás obtěžovat. Máte málo času? Ideální pro krátké intenzivní a častější tréninky. Máte čas jen ráno? Cvičte každý den půl hodiny doma s vlastní váhou nebo jednoručkami. Nemáte čas vůbec? Vyměňte sledování televize nebo facebooku za pohyb a zjistíte, že je to mnohem lepší forma relaxu.

Vaše tělo je stvořeno pro pohyb. Sedavé zaměstnání, sezení u počítače, vysedávání v hospodách, to vše má negativní vliv na základ toho, co udržuje vaše tělo v pohybu - pro vaše svaly - a také pro vaše zdraví. Dopřejte si proto pohyb, zatěžujte svaly a umožněte jim pracovat tak, k čemu jsou v tělu určeny. Výsledkem pro vás bude pevnější štíhlejší a dobře vypadající postava a s tím větší sebevědomí.

 

Fitness má být výzvou, ale zároveň vás má bavit. Vždyť právě díky tomu vás bude posouvat dopředu, budete snáze dosahovat vytoužených výsledků a hlavně se na posilování budete těšit. Stanovujte si proto dosažitelné cíle a upravte si tréninkový plán tak, aby vás samotné bavil.

Výsledky vám samy napoví, jestli je vaše posilování dostatečně efektivní. Nedosahujete plánovaných výsledků ani po dlouhé době? Možná je čas přehodnotit, jak cvičíte a cvičení samotné upravit. Fitness je rozhodně o třech věcích - zábavě, sebevědomí a výsledcích. Když je fitness zábavou, dosahujete výsledků a zvyšuje se vám sebevědomí. 

Jak to máte s fitness vy? Posilujete kvůli tomu, že chcete vypadat dobře? Baví vás fitko? Pište do komentářů.