Přestaňte přežívat, začněte žít!

Určitě máte ve svém okolí někoho takového - někoho, kdo je přepnutý do jakéhosi "úsporného režimu", kdo přežívá každý den s vyhlídkou, že následující den bude zase stejný jako je dnešek, kdo se podřídil určitému stereotypu a nechce z něj vybočit. Pokud jste někým takovým vy sami, je potřeba se z této otupělosti probrat! Život přeci není o tom jen přežívat!

Jasně, pokud máte stereotypní život, máte jistotu. Jistotu, že váš režim je stejný, opakující se, beze změn. Pak ani nemusíte mít žádné životní, pracovní nebo osobní cíle. Stačí, že ráno vstanete, přežijete den a za šestnáct hodin jdete zase spát. Abyste v takovém bezcílném a stereotypním životě byli nejlepší, přestaňte se zajímat o novinky, neposlouchejte žádné rady a nedělejte nic, co jste předtím nezkusili. Pak už opravdu jen přežíváte.

Takhle ale rozhodně dopadnout nemusíte! Jako první krok stačí, když si uvědomíte, že takový život nemusíte žít. U každé změny a úspěchu ve vašem životě zažijete pocit vzrušení a budete chtít, aby se ten pocit znovu a znovu opakoval. Je to návykové a úspěch vás požene dále a dále, stačí jen začít. Čím dříve tím lépe.

Jasně, večer nebudete uléhat s pohodlným vědomím, že dnešek byl tak stejný, jako byl včerejšek a jako bude zítřek. Naopak budete mít hlavu plnou nápadů, pocitů, myšlenek a o to víc budete chtít vše vyřešit, zařídit, dotáhnout. 

Přestaňte přemýšlet tak, že pracujete jen kvůli tomu, abyste měli jen na zaplacení účtů, nájmu a jídla na přežití do další výplaty. Život - váš život - o tomto přece není! 

Je přeci jen na vašem rozhodnutí, jestli bude každý den stejný jako všechny ostatní nebo jestli prožijete každý den nějaký úspěch, jestli si začnete plnit sny. Je to jen na vás.

Dokážete si představit, jak by vypadal váš ideální den - od první minuty po probuzení do chvíle, kdy večer zavřete oči a usnete? Když ho srovnáte se svým současným životem, je v tom velký rozdíl? Ano? Pak jste na tom dobře - máte svůj sen! A je lehké začít si ho plnit.

Nemusíte hned dávat výpověď a obrátit svůj život vzhůru nohama. To po vás nikdo nechce. Začít si plnit sny můžete postupně a jednodušeji. Je vaším snem mít štíhlou a vysportovanou postavu? Začněte tím, že se konečně vydáte běhat nebo cvičit. Je vaším snem mít hodně peněz? Rozhlédněte se po nabídkách práce nebo začněte zjišťovat, v čem chcete podnikat. Je vaším snem mít pevné zdraví? Začněte sportovat, upravte jídelníček, abyste jedli a žili zdravě - sledujte nejfit.cz a dozvíte se, co je k tomu potřeba. Jednoduché, ne?

Stačí učinit první krok k vašemu vysněnému životu. Následovat můžou další změny k lepšímu a úspěchy, ale samozřejmě také výzvy a neúspěchy. Zní to jako klišé, ale i neúspěch vás posune dále - k vašemu snu. Budete vědět, kudy je cesta složitější (a záměrně nepíšeme, že tudy nevede). Neberte neúspěch jako vaší prohru, ale jako výzvu.

Popadněte každou příležitost za pačesy a uvidíte, že se začnete ve vašem životě posouvat dále. Už nebudete jen přežívat, začnete žít! Změna je přeci život a život je plný změn, tak proč je nechat mimo vás? Těšte se na poznávání nového, učení se, pochopení souvislostí, otevřete svou mysl a mějte nadhled. Jedině tak opustíte šedivý stereotypní život a začnete si plnit své sny.

Jsme v tom s vámi! Plníme si svůj sen - umět poradit a pomoci v oblasti zdravého života těm, kteří se nechtějí zastavit, ale chtějí něco pro sebe dělat. Tedy i vám.