Pomůže proteinová tyčinka místo jídla hubnout?

Proč vlastně proteinová tyčinka? Díky tomuto názvu se můžeme mylně domnívat, že v takové tyčince přijmeme maximum bílkovin. Místo toho jsou proteinové tyčinky připravovány tak, aby měly vyšší poměr proteinu k sacharidům. Obvykle si je vychutnávají nadšenci do fitness, kteří tak tělu dodávají stavební jednotku svalů, proteiny, ale i energii.

Proteinová tyčinka může být skvělým pomocníkem, pokud máte nabytý denní program. Obvykle pod tlakem povinností buď nestihnete jíst nebo do sebe v rychlosti naházíte nezdravé jídlo z fastfoodu. Když ale doběhnete do obchodu pro proteinovou tyčinku, bude to pro vaší linii lepší volba než si dát hamburger s hranolky. Vyhnete se tak dávce špatného cholesterolu a nasycených tuků - pokud samozřejmě zkontrolujete před koupí i složení proteinové tyčinky. Navíc do proteinových tyčinek výrobci často přidávají minerály a vitamíny, aby tím sportovci dodali tělu co nejvíc potřebných látek.

Právě energetickou hodnotou dokáže proteinová tyčinka často nahradit až jedno jídlo denně. Před jejím nákupem zkontrolujte určitě složení, protože ne všechny proteinové tyčinky mohou být kvalitně připravené. Některé obsahují zbytečně mnoho cukru a ztužených tuků - sice skvěle chutnají a jsou levnější, ale tělu zas tak přínosné nejsou. Kombinace cukru a ztužených tuků je v tomto případě pro tělo méně přínosná, než když byste sáhli po jiné alternativě rychlého oběda nebo večeře.

Nezapomínejte také na to, že proteinová tyčinka je doplňek stravy. Rozhodně nedokáže nahradit ovoce či zeleninu obsahující přírodní minerály a vitamíny. Nesnažte se proto testovat tělo, co všechno vydrží, když budete jíst jen proteinové tyčinky. Pestrá strava je pro hubnutí důležitá a to platí i v tomto případě.

Při výběru zkontrolujte poměr proteinů k sacharidům a tukům. Mrkněte také, co všechno za přidané látky taková tyčinka obsahujte a selským rozumem můžete posoudit, jestli je o tolik lepší než třeba ochucený tvaroh.

Proteinové tyčinky mohou při hubnutí pomoci. Dokáží nahradit svačinu a dodat tělu dostatek energie i bílkovin. Obvykle jsou sladké chuti a díky nim tak snadno dokážete zahnat chuť na něco dobrého. Na druhou stranu zvažte vše, o čem jsme psali výše, než se rozhodnete takovou svačinu si dát.