Ty nejlepší články rovnou do mailu

Recept: celozrnné palačinky

Palačinky milují všichni, jak děti, tak dospělí. I když nepatří mezi dietní zabijáky, rozhodně o nich nemůžeme říct, že jsou tou nejlepší zdravou volbou. Naštěstí ale existuje stejně dobrá, zdravější, alternativa.

Co budeme potřebovat?

  • 200ml mléka
  • 90g celozrnné mouky
  • 2 vejce
  • 3 kávové lžičky cukru
  • špetka soli

Jak na to?

Recept na palačinky je asi vždy stejný a ani v našem případě to nebude jinak. Suroviny klasicky smícháme a vždy rozlejeme tenkou vrstvu na rozehřáté pánvi. Ideální je, pokud použijeme keramickou pánev (ta s  bílým povrchem), na té není třeba skutečně žádný tuk a navíc se nepřipaluje.

Jakmile máme palačinky hotové, můžeme podávat. Idální je kombinace bílého jogurtu a například dobré domácí marmelády.

 

Co vy na to?

Príma recept - klasické palačinky, ale v celozrnné verzi. Cením si na něm především jednoduchosti, neboť najít na internetu recept na obyčejné celozrnné palačinky není příliš snadné. Většina receptů vyžaduje konkrétní celozrnné mouky nebo recept tvoří z celozrnné mouky pouze částečně a zbytek z jiné - a to aby měl člověk doma desítky různých druhů mouky. Jako kombinaci k těmto palačinkám bych osobně doporučila něco výraznějšího, stejně jako autor/ka jogurt s marmeládou, já navrhuji kombinaci bílého jogurtu s banánem, případně dobré by byly jistě i s nutellou nebo čokoládou. :-)

Od Benny v Středa 19. Říjen 2016 15:13 IP adresa zaznamenána