Nejlepší nápoj pro hubnutí? Čaj!

Číňané pěstují a pijí kvalitní čaje odnepaměti, takže za ty tisíce let dobře poznali, jak blahodárný mají vliv na lidský organismus. A nedávno to potvrdili i tamní vědci, kteří studiu vlivu čaje na lidský metabolismus věnovali pět let. Díky průzkumu a sledování několika tisíc lidí zjistili, že pití čaje urychluje metabolismus a napomáhá tak hubnutí nebo minimálně brání obezitě. Možná i proto jsou Číňanky tak drobné.

Nejlepší je oolong

Ať už pijete jakýkoliv kvalitní čaj (ty ze supermarketu za 10 korun za krabičku se rozhodně nepočítají), prospíváte svému zdraví. Podle vědců je ale „nejzázračnějším“ druhem čaje oolong, který nejvíc ze všech zrychluje metabolismus a tím pádem urychluje spalování tuků. Díky jeho pravidelnému pití tak nejen nepřibíráte, ale ještě se vám tělo čistí od škodlivin a cítíte se mnohem více fit než dřív. Ale nemusíte shánět jen tento typ, stačí si najít podobný, taktéž částečně fermentovaný čaj.

Zelený chrání srdce

Pokud vám nejde jen o hubnutí, ale chcete být celkově v pořádku a fit, měli byste do svého jídelníčku zařadit i pravidelnou konzumaci zeleného čaje. Ten sice neoblibuje celá řada lidí, ale jeho pozitivní účinky jsou taktéž vědecky prokázané. Nejen, že se po něm pročišťuje organismus, ale působí blahodárně i na náš cévní systém a srdce. Ten, kdo pravidelně pije zelený čaj, má o 25 procent nižší šanci, že ho postihne nějaká nemoc srdce nebo cév. A není to jen planý názor, toto tvrzení prokázali pro změnu japonští vědci. Takže pití různých druhů čaje vám může jen a jen prospět.