TOP 3 předsevzetí kterým se vyhnout

 

Začnu chodit do posilovny

 

Za tohle předsevzetí vás určitě chválíme, ale jako Novoroční nápad to dobrá volba není. Tenhle nápad totiž bude mít většina a podle toho budou posilovny vypadat. Navíc často s tím zvolíte špatnou změnu jídelníčku a energie nebude nazbyt. Daleko lepší je nastavit si, že začnete denně s pohybem. Klidně to může být obyčejná procházka, ale delší než jen se smetím. Pár tipů na denních 30 minut pohybu najdete v tomto článku.

 

Začnu méně jíst

 

Ani náhodou! Tohle je to nejhorší co můžete svému tělu udělat. Sledovali jste někdy pořad jste to co jíte? Nejčastěji tam totiž zaznívala věta "tohle nemůžu sníst". Ve výsledku totiž často jíme málo, protože energie z nezdravého jídla nám stačí. Špatné rozložení výživových hodnot v nezdravém jídle je příčina toho, že se nám dostává energie, která se uloží. Ale té ke spotřebování nyní se nám dostává málo. Vaše předsevzetí by tedy mělo znít: Napíšu si jídelníček na celý týden a budu se jej držet. Díky tomu získáte skvělý přehled o tom co jíte a věřte, že bude sytí natolik, že na sladkosti večer nebudete mít chuť.

 

Zhubnu

 

Tohle je velmi časté předsevzetí, ale bohužel taky chybné. V hubnutí jsou dvě cesty a většina se vybere po té špatné. Zhubnout svalovou hmot je snadné, ale hubnout správně a tuky, to je jiná. Zde je třeba zvolit přístup jako pro dítě. Nesmíte si určit cíl, ale definovat cestu. Lepší by bylo například, zformuji si postavu, ale i to je příliš neurčité. Pokud chcete hubnout, vykašlete se na váhu. Raději si hezky vezměte metr a začněte měřit. Perfektní volba tedy je předsevzetí typu: zhubnu každý měsíc 1,5cm v pase. Když k tomu přidáte i objem paží a nohou, máte ideální volbu pro Nový rok.

 

A pokud jste už vtom, vyzkoušejte náš nový seriál o hubnutí. První článek o tom co jíst večer během hubnutí najdete zde.