Začínáme hubnout: co si dát večer

Dobroty po šesté, sedmé nebo osmé večer jsou v rámci diety často považovány za nevhodné. Přitom právě vhodně zvolené jídlo nebo pití večer může mít pozitivní vliv na naše zdraví.

Správný protein pomůže v noci budovat svaly a regenerovat je po cvičení. Správné sacharidy pak pomáhají udržovat stabilní hladinu cukru v krvi. 

Pojďme se podívat, co si večer bez výčitek dát ať už po lehké večeři jen tak "na chuť" nebo po tréninku, aby tělo mělo všechny podstatné živiny.

Čokoláda zažene chuť na sladké

Ani večer nemusíte vynechat sladké. Stačí si dát kousek kvalitní čokolády. Máme na mysli tu s více než 70% kakaa. Taková čokoláda, na rozdíl od mléčné, obsahuje méně cukru a mnohem více antioxidantů. A právě ty přispívají ke snížení kravního tlaku a pomáhají léčit záněty. Čokoláda také přispívá k dobré náladě a díky tomu se vám bude příjemněji usínat.

Zdravá kokosovo-mangová zmrzlina pomůže regenerovat

Pokud jste radši na zdravé domácí dezerty, nachystejte si na večerní mlsání zdravou zmrzku. Stačí vám k tomu jen rozmixovat zmražené kousky manga, třetinu hrnku kokosového mléka a dvě odměrky proteinu v prášku (dle chuti, nám chutnal kokosový). Krémovitá konzistence tohoto dezertu je pro večerní mlsání ideální a vysoký obsah proteinu zase tělu pomůže regenerovat.

Zdravé chipsy z kadeřávku ukojí chuť na slané

Samotný nadpis nezní moc lákavě. Ale věřte tomu, že doma připravené chipsy z kadeřávku jsou nejen zdravé, ale i chutné mlsání. Navíc ho máte připravené za pár minut. Stačí vám k tomu jen kadeřávek (kadeřavá kapusta), jejíž listy lehce omastíme olivovým olejem, osolíme a položíme na plech vyložený papírem na pečení. V troubě pak pečeme na 180 stupňů cca 15 minut.

Vaše večerní slané mlsání tak dostane novou podobu. Obzvlášť pokud použijete koření dle své chuti.

Teplé mléko s medem pomůže usnout

Tradiční recept na lepší usínání známe už od našich babiček. A právě teplé mléko s medem dokáže nejen pomoct se spánkem, ale je také výbornou dietní alternativou dezertu ve večerních hodinách. Teplé mléko příjemně zasytí a sladká medová chuť působí na tvorbu hormonů, které zase pomáhají v tvorbě serotoninu. Dostatek serotoninu je důležitý pro klidný spánek.

Naše babičky to sice nevěděly, zato si ale byly jisté, že teplé mléko s medem večer pomáhá. Zkuste to i vy.

 

Vyzkoušejte i další tipy ze seriálu o hubnutí.

Začínáme hubnout: snídaně

Začínáme hubnout: Jak nahradit postupy v kuchyni