Sója

media

Jak se vyrábí tofu a jaké jsou jeho nutriční hodnoty?

Velmi často lidé tofu znají z obchodů jako tu "bílou placku z chlaďáku". Méně lidí už ale ví, co vlastně tofu je a k čemu je dobré jako potravina. Když ho ochutnáte samotné, nemá totiž téměř žádnou chuť. Kupovat si ho jako jídlo tak podle mnohých, kteří ho jednou ze zvědavosti ochutnali, nemá smysl. Stačí vědět, jak tofu upravit a jak se vyrábí.
media

Kokosový nepečený dort

Chessecake jsme se už v dietní formě naučili, ale co takhle nějakou obměnu? Na dietě je nejhorší neustále hledání inspirace a nových receptů. A proto jsme tu my, abychom vám každý týden přinesli dietní, ale zároveň chutný recept, který nenudí. Tentokrát se naučíme dělat vynikající dezert z kokosu a sušenek, tak jak jste zvyklí z jiných receptů. U nás ale najdete dietnější variantu a chuť, která určitě nudit nebude.
media

Máte rádi sushi? Dejte si pozor!

Sushi známe jako vynikající lahůdku. Víme o něm, že se připravuje nejčastěji z rýže, syrové ryby a mořských řas. Co ale snadno přehlížíme, je fakt, ze i před sushi bychom se měli mít na pozoru.
media

Sojový guláš - recept hotový za chvilku

Myslíte si, že se ze soji nedá připravit guláš stejně chutný jako z masa? Jste na omylu! Vždyť i tajemství klasického guláše se neskrývá přímo v mase, ale ve schopnosti dobře smíchat chutě dohromady a okořenit ho. I ze sojových kostek tak vyčarujete pochoutku, kterou ocení všichni.
media

Recept na luxusní karbanátky ze soji

Chcete po vánočním jídelním šílenství ochutnat něco nového, jiného a i alespoň trochu dietního? Vyzkoušejte náš recept na sojové karbanátky se sýrem. Nám zachutnaly stejně jako klasické karbanátky.
media

Recept: zdravá sekaná ze sóji

Pokud jste si doteď mysleli, že sekaná se dá dělat jen z kila bůčku, pak jste na omylu. Vyzkoušejte náš recept na sekanou ze sóji a přesvědčíme vás, že i sekaná může být zdravá. Chutná výborně za tepla i za studena - tedy pokud nějaká zbyde.