Papriky plněné kuskusem - ty prostě musíte ochutnat

O klasických plněných paprikách slyšel už téměř každý. My pro vás ale máme něco jiného, nového. Náš dnešní tip na dietní oběd jsou papriky plněné kuskusem. Tedy ne samotným samozřejmě, dodáme mu příjemnou chuť pomocí pár ingrediencí navíc. Ve finále se budete olizovat, tak dobré plněné papriky jste ještě nejedli.

Když budete vybírat kuskus, berte rozhodně celozrnný. Oproti klasickému je sice o něco dražší, ale vyplatí se těch pár korun přihodit. Celozrnný kuskus je vyráběn z celozrnné semoliny a semolinových těstovin. Díky tomu obsahuje ve 100 gramech 8,8 gramu vlákniny a zasytí vás tak na delší dobu. Není také připravován z klasické bílé mouky, což má mnoho dalších výhod.


Co potřebujeme?

  • Bílé papriky (na jednoho člověka počítejte 2 - 3 ks)
  • Celozrnný kuskus
  • Sušená rajčata v oleji
  • Sýr balkánského typu (200 g balení vystačí na přibližně 6 - 8 paprik)
  • Česnek (podle chuti počítejte co paprika to stroužek)
  • Trocha oleje
  • Pasírovaná rajčata (jedno 500 g balení vystačí na 4 papriky)

Jak na to?

Na pánvi rozehřejte trochu oleje (stačí opravdu jen minimum). Přisypte celozrnný kuskus a nechte chvíli orestovat - stále míchejte, ať se nepřipaluje. Jakmile začnou první zrnka kuskusu hnědnout, přesypte ho do hrnce. Uvařte si vodu a v poměru uvedeném v návodu na přípravu kuskusu ho zalejte a pořádně promíchejte. Nechte odpočívat, aby nasákl vodou - zatím si můžete připravit rajčata.

Sušená rajčata naložená v oleji nakrájejte nadrobno. Stejně tak oloupané stroužky česneku nakrájejte na drobné kousky a smíchejte s rajčaty. Takto smíchané je orestujte na pánvi. Po pár minutách přidejte hotový celozrnný kuskus a ještě asi minutu za stálého míchání restujte. Chuť rajčat s česnekem se tak dostane do kuskusu. Jakmile je hotovo, můžete kuskus s rajčaty a česnekem přesypat do mísy a nechte trochu vychladnout. Zatím si připravte papriky.

Bílé papriky opláchněte a odkrojte vrchní část s jaderníkem. Vnitřek opatrně (aby se paprika nepotrhala) vyčistěte od zbylých zrníček, můžete klidně vypláchnout.

Do kuskusu už jen rozdrobte sýr balkánského typu a pořádně promíchejte. Takto připravenou směsí naplňte papriky a ukládejte je rovnou do pekáče nebo zapékací mísy. Nakonec je zalijte pasírovanými rajčaty. Kdo nemá rád příliš nasládlou chuť, může dochutit solí nebo třeba i bazalkou. Záleží jen na vás, co vám chutná.

Papriky pak už jen stačí dát do trouby předehřáté na 180 stupňů a péct do doby, než začnou hnědnout. Pokud máte rádi víc omáčky, nemusíte se bát je v průběhu pečení podlít trochou vody.

Dietní oběd je hotov, stačí už jen podávat. Přejeme dobrou chuť!


Recepty, které vás budou také zajímat:

Nebo zkuste další naše Recepty