Co vás v životě nejvíc brzdí? Výmluvy!

Když se zamyslíte nad tím, co vás v životě nejvíc brzdí, co vás drží na místě, kvůli čemu se nemůžete posunout dále, jaká bude vaše první myšlenka?

Víme, proč touto "brzdou" jsou vaše výmluvy mnohem více než jiné okolnosti nebo situace, které mohou v životě nastat.


Můžete si říkat, že výmluvy nejsou tím, co vás v životě drží na místě. Pak jste jedni z mála, kteří výmluvy nepoužívají. Nebo jedni z většiny, kteří si své výmluvy neuvědomují.

Vybavte si, o čem se lidé rádi baví. Malá nápověda:

  • "Včera jsem nemohl jít cvičit, protože..." 
  • "Na tohle nemám dost času (talentu, peněz, zkušeností...)."
  • "Chtěla jsem začít hubnout už dneska, ale nezačala, protože..."

Jsou to právě výmluvy, o kterých se lidé rádi baví a kterými si zdůvodňují své počínání. A to buď výmluvy na sebe samé nebo - hůře - i výmluvy na ostatní lidi, proč člověk nemohl něco udělat. Přitom když se dokážete postavit situacím čelem a chce vidět skutečnost takovou, jaká opravdu je, přinese mu to mnohem více. Jakmile přestanete používat výmluvy, dokážete snadno dotáhnout to, co si přejete, až do cíle.

Uvědomte si proto při řešení jakékoliv situace, že výmluvy typu "co by si pomysleli ostatní", "to nejde" nebo "to nezvládnu" jsou pravý opak toho, co vás dostane vítězně do cíle. A je jedno, v čem. Chcete být přeci úspěšní v celém životě, proto výmluvy nepoužívejte za žádné situace.

Výmluvy jsou brzdy, které vás nepustí ke splnění vašeho snu.

Naopak, stavte se k realitě čelem, bojujte s výzvami tak, jak přichází a neodkládejte řešení na neurčito vyřčením snadných frází. Jedině tak dosáhnete rychleji svého cíle, splníte si rychleji sen. A to cestou, o které pak můžete říct, že byla čestná a vámi řízená.

Srovnejte si v hlavě prožité situace, kdy je snazší říct výmluvu, než se postavit výzvě čelem. Každý takové situace máme - ať už jsme začínali žít zdravě, chtěli přestat kouřit, dokončit rozdělanou práci, jít s kamarády na pivo. A představte si tuto situaci s tím, že nebudete používat výmluvy. Že výzvu přijmete a poperete se s ní hned, bez odkladu. Předpokládám, že na tomto snadném příkladu vidíte, že vás nepoužívání výmluv posune.

Je jen na vás, jak řídíte svůj život. Kudy ho směrujete, jakým směrem ho řídíte. Nebo ho řídí ostatní? Vezměte život do svých rukou a bez jakýchkoliv výmluv se vám podaří ho prožít mnohem lépe. Vždyť dosáhnete vašich snů a budete hrdi na to, že to šlo tak snadno.


Tyto články vás také zajímají: