Fitness motivační věty, které jsou pravdivé

Určitě jste je už zahlédli někde na internetu, viděli na nějakém propagačním letáku fitness centra nebo jen zaslechli od kamarádů v posilovně. Motivační věty o fitness. Vybrali jsme pro vás ty, které rozhodně říkají pravdu a měli byste je tak také znát.


Břišáky se vyrábí v kuchyni

Vzkaz pro všechny, kdo většinu času v posilovně tráví cvičením sklapovaček, sed-lehů a dalších cviků na bčišní svaly. Mít kostičky na břiše není otázkou toho, jak moc břišní svaly cvičíte, ale kolik máte tělesného tuku. Pokud je to nad 20 nebo spíše 15%, na viditelné břišáky zapomeňte. Právě v kuchyni, resp. přípravou rozumného jídla na celý den, můžete viditelnost břišních svalů snadno ovlivnit.

Pokud nyní nemáte čas na zdravý pohyb, budete muset mít brzy čas na nemoc

Beze srandy. Pokud se pravidelně hýbete, je menší pravděpodobnost, že budete nemocní. Když tělu dopřejete každý den trochu pohybu, nebudete pak potřebovat proležet několik dní s nemocí.

Přestaňte říkat "zítra", začněte říkat "dnes"

Určitě to známe všichni. Věty typu: "Hned zítra začnu s dietou.", "Cvičit půjdu zítra.", "Zítra se stavím nakoupit zdravé potraviny.", jsou oblíbenou a snadnou výmluvou, kterou často používáme z pohodlnosti. Ačkoliv se to může zdát jako maličkost, je to poměrně zásadní záležitost. Jen si představte, jaké to bude, když místo "zítra" začnete používat "dnes" a budete se tomu i dnes věnovat.

Malý pokrok taky pokrok

Ve zdravém životním stylu opravdu nezáleží na tom, jak rychle hubnete, nabíráte svaly nebo si zlepšujete kondici. Každý krůček, byť sebemenší, vás posunuje dopředu k cíli. I takový malý pokrok se samozřejmě počítá a vy na něj můžete být hrdí.

Přestaňte se vymlouvat, začněte se posouvat

Výmluvy jsou tím, co vás obvykle brzdí. Než hledat důvody "proč nemůžete", se radši soustřeďte na to, jak se co nejdříve hýbat. Jakmile změníte svůj přístup, snadno budete pozorovat posun k vysněnému cíli. A to už za nevymlouvání se stojí.

Pád dolů může být náhoda, zůstávat na dně je volba

Zatímco kvůli mnoha příčinám se můžete ve vaší snaze posunout o několik kroků zpět, pokud snahu nemáte, nahoru se neposunete ani o krok. A to ani ve snaze zhubnout nebo si zlepšit postavu.

Když máš čas na facebook, máš čas i na cvičení

Zní to sice jako kárání od rodičů, tato myšlenka má ale rozumný základ. Je jen naší volbou, jestli chceme půl hodiny strávit prohlížením statusů na sociální síti nebo radši tento čas věnujeme sami sobě a pohybu.


Tyto články vás také zajímají: