Na co pomyslet ráno, než vstanete z postele

Opravdu! My tuto radu, kterou máme od vás, zkusili.

Co se mi to zdálo?

Příjemným začátkem hned po probuzení, je zkusit si vybavit sen, který se vám zdál. Právě snění je obvykle velmi příjemným zážitkem a když na něj budete myslet hned po probuzení, bude se vám lépe vstávat. Navíc si také lépe zapamatujete své sny. Je dokázáno, že až na výjimky zapomínáme, o čem se nám zdálo, během několika minut po probuzení.

Těším se na snídani!

Dalším pozitivním bodem dne chvíli po probuzení je obvykle snídaně. A vy se na ni můžete lépe připravit už poté, co procitnete ze spánku. Stačí si začít vybavovat chuť toho, co si budete chystat. Tělo se pak snadno podvědomě připraví a nastartuje produkci slin. Samotná snídaně vám pak dokonce bude i víc chutnat.

Vybavte si klidně i snídaňové jídlo, které máte rádi. Vždyť navodit si příjemnou chuť na jídlo po ránu není nic špatného. Tělo během spánku několik hodin hladovělo, tak proč si jídlo nevychutnat i psychicky?!

Budu se s radostí hýbat

Během sportu, stejně jako během dalších příjemných činností, tělo vyplavuje endorfiny do krevního oběhu. Díky tomu je sport a pohyb obecně vysoce návykový a cítíme se po něm velice dobře, i když jsme třeba fyzicky vyčerpáni. Vy se cítit lépe můžete hned ráno, po probuzení. Stačí si vybavit, jak dobře vám je třeba po hodině strávené v posilovně nebo při běhu venku v přírodě. Jakmile si vybavíte tento příjemný pocit, bude se vám i lépe vstávat.

Udělám něco pro sebe

Vybavte si i ten úžasný pocit, když uděláte něco sami pro sebe a jste na sebe hrdí. Příjemné, že? A takový pocit je snadné mít i hned ráno po probuzení. Myslete na to, co vás dnes čeká za aktivitu, kterou uděláte pro sebe. A pomyslete hned i na to, jak se budete cítit, když to uděláte. Půjdete na půl hodiny běhat? Dopřejete si relax v podobě masáže? Uděláte si chutné jídlo, které i skvěle vypadá? Je jen na vás, co si vybavíte. Důležité je, že to uděláte jen a jen pro sebe.

Vstávání je skvělý start

Samotné vstávání je pro mnoho lidí negativním zážitkem. Vy ho ale berte jinak. Je zbytečné být z něj rozmrzelý, když právě vstávání je součástí každého dne. Změňte své myšlení na pozitivní hned od rána a uvidíte, že pak i samotné probuzení se bude mnohem příjemnější. Vždyť ráno vstát plný dobré nálady a energie je tím nejlepším startem do nového dne. Užijte si ho!


Tyto články vás také motivují: