Dejte svému životu energii!

Firma Apple představila novou verzi operačního systému OS X pro počítače a iOS pro mobily a tablety. Nová verze přináší opět několik podstatných a spoustu malých novinek a vylepšení. Právě po nich uživatelé dychtí a právě oni jsou tím, co posouvá každou fungující společnost dále.

Ačkoliv to může znít sebevíc zvláštně, novinky a vylepšení v našem životě posouvají dále i nás samotné. Je proto i právě na každém z nás udělat v životě něco, co nás posune, díky čemu nezůstaneme na jednom místě.

 

Mějte oči otevřené

Život je plný nečekaných situací - ať už příjemných nebo těch složitějších. Z každé z nich si ale můžete vzít pro sebe něco nového. Něco, co vám poslouží jako životní navigace v dalších dnech, měsících či letech. Důležité je mít oči otevřené a nebránit se tomu něco nového se naučit.

Měli jste bouračku? Získali jste úžasný přehled o tom, jak fungují servisy a pojišťovna - třeba je na čase přehodnotit pojistku. Nemohl se na vás někdo sympatický ráno v tramvaji vynadívat? Právě vám tím potvrdil, že snaha udělat něco se svým vzhledem nebyla marná. Když máte oči otevřené, najdete na opravdu každé situaci alespoň jednu věc, která vám bude v životě užitečná.

Myslete pozitivně

Každý z nás občas zaslechne člověka, který nadává sám sobě stylem "nesnáším svou postavu", "že já blbá se vdávala" nebo "štve mě, že mám málo peněz". Zkuste takový negativní přístup otočit, neříkat jen, co je špatně nebo co nefunguje a naopak říct řešení. 

U zmíněných situací se dá úplně s přehledem říct "upravila jsem jídelníček a začala cvičit, abych měla lepší postavu", "s mužem si vůbec nerozumíme, proto se rozvádíme" nebo "v současném zaměstnání mi nepřidají, hledám si proto nové". 

Když omezíte negativní myšlení na minimum, kladný přístup se projeví nejen na momentálních situacích, které řešíte, ale ovlivní i vaší psychiku a ve finále i zdraví.

Nezasekněte se na jednom místě

Často bývá pohodlnější nechat se ukolébat stereotypním rytmem dne a dělat dokola činnosti, které znáte a jste si v nich jistí. Není nic nebezpečnějšího než tomu podlehnout a přestat svůj život měnit. Podívejte se na slavné vědce, sportovce nebo klidně i na šéfy velkých společností. Myslíte si, že oni se nechali ukolébat stereotypem a pro svůj úspěch nic nedělali? 

Najděte si cíl

Nepodlehněte pohodlí stereotypu a zkuste udělat něco pro váš osobní posun. Baví vás mluvit cizími jazyky? Začněte se učit ten, který jste vždycky chtěli a ještě ho neovládáte. Dejte si cíl, že do příštího léta se musíte umět domluvit. Chcete se zbavit pneumatiky kolem pasu? Mrkněte, co na to nejlépe funguje a začněte ještě dnes - upravte svůj jídelníček a do denního rozrhu přidejte pohyb. Už za měsíc budete mít o 4 kilogramy a pár centimetrů méně.

I tady platí staré dobré - stačí jen chtít a vědět, co chcete. 

Vylepšete si život

Vraťme se obloukem na začátek tohoto článku. Vylepšení a změny nás posouvají dále. Vylepšete proto i ten svůj život a začněte přímo u sebe. Žít zdravě vám pomůže při veškerých dalších vylepšeních, které se rozhodnete udělat. Takový život vám dodá chybějící energii a díky lepšímu zdraví budete mít více času na to, co vás baví.