Co znamená paleo snídaně

Vždyť pečivo nebo ovesné vločky jsou zakázané.

Základem paleo snídaně jsou různá semínka, ovoce a kokosová mouka. Právě jejich různými kombinacemi připravíme různorodé výborné pokrmy.

Paleo snídaně neznamená, že nutně budete mít k jídlu jen syrové ovoce nebo semínka. Naopak, takováto snídaně pro vás znamená výborné “nadlábnutí” se spoustou pochoutek. Paleo banánovými palačinkami počínaje, přes různé muffiny až po snídani na slano v podobě paleo chleba, paleo slaných košíčků třeba s lososem, ale i dalších dobrot.

Paleo snídaně neobsahuje lepek. Místo klasické pšeničné nebo žitné mouky se do určité míry používají kokosová, mandlová nebo třeba oříšková mouka. Z nich potom v kombinaci s ovocem, olejem a vejci dokážete vykouzlit mnoho chutí.

Dáme vám tip i na přípravu domácího kokosového mléka. Samotné kokosové mléko je v našich končinách trochu dražší, proto se vyplatí recept na přípravu toho domácího znát. 

Jediné, co je k němu potřeba, je strouhaný nebo čerstvý kokos a voda. Čerstvý kokos nakrájejte nebo nastrouhejte na co nejjemnější kousky a poté jen nechte na několik hodin - nebo ideálně do druhého dne - vylouhovat v čisté vodě v poměru 1 díl kokosu ku 3 dílům vody. Poté stačí mléko přecedit přes plátýnko (a kokos pořádně vymačkat) a máte levnější variantu kokosového mléka. Z něj pak lehce připravíte vynikající pochoutky.