Nejlepší den na začátek zdravého jezení? Neděle!

Zdravá strava je pro hubnutí, ale i nabírání svalové hmoty podstatná. Stejně tak pro naše zdraví je skvělou podporou. Není třeba ji zdlouhavě představovat, proto jen ve zkratce: zdravá strava, nebo zdravé jídlo, chcete-li, je taková, která dodá našemu tělu odpovídající a vyvážené množství jednotlivých živin, minerálů a vitamínů. A to s ohledem na náš fyzický stav a cíl, ke kterému směřujeme. Ne nutně jde o pouhou zeleninu a vařené maso. Do zdravého jídelníčku se dá chytře zařadit vše, co nám chutná. Ukazuje se totiž, že pestrý jídelníček je pro motivaci velmi podstatný.

Když omrknete zdravé recepty, které vám pravidelně přinášíme, zjistíte, že variant zdravého jídla je opravdu velké množství. Stačí si jen vybrat, co vám chutná.

Stačí se krátce zamyslet a zjistíte, že pokud se rozhodnete zdravě jíst, je nejlepší s tím začít právě v neděli. Tady jsou pádné důvody, proč je neděle lepší než ostatní dny:

Pátek je za námi

Noc z pátku na sobotu je nejčastěji spojována s alkoholem a zábavou. A také s nočním jídlem při návratu domů z posezení s přáteli. Nebo s neustálým uzobáváním chipsů "k pivu" nebo vínu. V sobotu se pak často z takové noci léčíme a k zdravému jídlu není příliš velká motivace. Taková neděle, to je jiná. Je vám od rána dobře, skvěle jste se konečně vyspali a i chuť něco s sebou dělat je hned větší.

Máte čas

Neděle je den volna. A takový den je ideální k tomu naučit se v klidu něco nového. Je jedno, že vám příprava jednoho jídla zabere dvě hodiny, protože v neděli máte na takové věci dostatek času. A i následně si jídlo v klidu vychutnat. A to už stojí za to.

Můžete se nachystat na celý týden

Ať už vaření zdravých jídel dopředu nebo rozplánování toho, co který den budete jíst a následná příprava jídel, na to všechno je neděle skvělým dnem.  Do nového týdne tak vyrazíte s vědomím, že víte, co vás čeká a jste na to navíc připraveni.

Sport je v plánu také

V neděli navíc najdete dostatek času i na sportovní aktivity. S rozumným odstupem od zdravého jídla se tak můžete dosyta věnovat právě tomu, co vás baví. Takže vlastně - zdravé jídlo si vychutnáte a sport vám dělá radost. Co víc si přát?


Tyto články vás také zaujaly: