Čtyři důvody, proč ještě nemáte vysněnou postavu

Dodržujete dietu, na poličce máte výběr těch "nej" doplňků výživy a už půl roku jste nevynechali jedinou příležitost pro cvičení. Přesto se stále ještě nepyšníte postavou, jakou jste si vysnili. Přitom v časopisech jste se dočetli, že díky jejich radám bude vaše "vysněná postava už za měsíc". Pojďme se podívat, co může být příčinou toho, že nemůžete dosáhnout svého cíle.

Nesnášíte jídlo

Nadpis může působit jako výkřik na anorektika, ale je spíš na vaše tělo. Znáte to, jíte vše, co byste při dietě měli - vejce, ryby, libové maso, celozrnné pečivo, oříšky, ovoce a zeleninu - a přesto nemůžete shodit posledních pět kilogramů, kterých se nutně chcete zbavit.

Možná trpíte méně viditelnou verzí alergie na jídlo - nesnášenlivostí jídla. Právě ona může způsobovat zánět v těle. Zánět, který není žádnou prudkou a okamžitě viditelnou alergickou reakcí, ale naopak kvůli němu vaše tělo nemusí fungovat tak, jak má. A pokud tělo nefunguje správně, může hůře odbourávat tuky.

Vejce, ořechy, soja, obiloviny a mléčné výrobky jsou pěti nejčastějšími potravinami, které tělo nemusí snášet. Nicméně nesnášenlivost můžete mít na jakoukoliv potravinu.

Při dietě, kdy často omezujeme jídelníček na vybrané potraviny, se pak může nesnášenlivost na některou z nich projevit naplno. Doporučujeme proto v případě podezření na nesnášenlivost jídla nechat si udělat testy (většinou pomocí krevního obrazu) a podle výsledků upravit konzumaci potravin.

Špatné vztahy

Nemyslíme tím vaší drahou polovičku. Špatné mezilidské vztahy jsou obecně zdrojem stresu a není nic horšího pro vaše tělo než permanentní stres.

Dotěrná tchýně, nefér šéf, nepříjemní kolegové, nespolehliví přátelé, všechny vztahy s takovými lidmi mohou způsobit stres. Při něm se pak lehce ukládá tuk, zejména v oblasti břicha. Zbavit se takových vztahů může být obtížné, někdy i téměř nemožné. Tchýně je přecijen rodič vaší drahé polovičky, najít si jinou práci s rozumným šéfem a kolegy nemusí být jednoduché. Zkuste ale zapřemýšlet, zda se s někým, kdo je příčinou stresu, dá rychle omezit vztah na minimum. Děláte to pro své zdraví - a to jak psychické, tak fyzické.

Jste znečištění

Toxiny působící na naše tělo přes znečištěné ovzduší a vodu, cigaretový dým, kosmetiku, zubní plomby, léky na předpis nebo i rtuť v rybách, se mohou ukládat v tukových buňkách a mohou mít škodlivé následky na organismus.

Tělo je ale chytré a upřednostní přežití před vysekanými břišáky. Nezbaví se tukových zásob jen tak, protože jsou nejlepšími zásobami energie. Pokud je začne spalovat, toxiny se uvolní do krevního oběhu a mohou nadělat škody.

Pokud se chcete vyhnout zamoření organismu toxiny a přitom se zbavit posledních odolných tukových zásob, které vám brání k vysněné postavě, máte široký výběr způsobů. Od infračervených saun, detoxikačních zábalů až po různé očišťující diety, které pomohou játrům a trávícímu ústrojí zpracovat toxiny.

Necvičíte naplno

Pravidelný pohyb je bezpochyby základem zdravého života. Pokud ale pravidelně dojdete do posilovny a pravidelně v ní protlacháte polovinu času se známými, dosáhnete jen polovičního výsledku. Logické, že?

Mnozí lidé si ale toto neuvědomují a pak se diví, že i když tráví každý den v posilovně, tuky nemizí. Polovina úspěchu je cvičit pravidelně a druhá polovina cvičit naplno. Soustřeďte se proto na pohyb samotný co nejvíce, nenechte se rozptylovat okolím. Stejně tak obměňujte cviky a nezasekněte se v kolotoči několika, které umíte. Trenér vám určitě poradí sérii vhodných cviků právě pro vaše tělo a vás bude bavit zkoušet něco nového. Tělo si tak nezvykne na zátěž podle stále stejného scénáře a bude muset reagovat zapojením jiných částí svalů. Vy tak dosáhnete lepších výsledků jak v hubnutí, tak v tvarování postavy.

 

Nyní už víte, co vám může bránit od vysněné postavy a můžete se směle vrhnout na její dosažení. Držíme palce.