Začínáte dietu, začněte u lednice

V každém díle se paní doktorka vydala do domácnosti toho, kdo chtěl zhubnout a řádně mu pročistila lednici. Co bylo ale ještě zasádnější, vše přehledně vyskládala na stůl. Ponechme stranou to, že tým kolem paní doktorky záměrně vše naaranžoval tak, aby to nebylo příliš vábné. Důležitější ale je přimět mozek uvažovat jinak. Vyzkoušejte naše rady a uvidíte, že dieta se vám bude držet o něco lépe. Mnohokrát jsem napsali, že dieta není o omezení jídla, ale o změně způsobu uvažování a hlavně stravování.

Vyskládejte všechno

Využijte začátek diety například k rozmrazení, nebo vyčištění lednice. Vše vyskládejte na stůl a vyzkoušejte si dát dohromady zdravé věci i nezdravé. Vše na dvě hromádky, tak aby byl vidět rozdíl. Opět si vyzkoušejte vzpomenout na zmíněný pořad. Tuky nejsou jediné špatné, takže pokud dáte na stranu bůček a na druhou stranu salám, není to ještě správně. Soli jsou stejně špatné jako tuky. Zadržují vodu a ta zase prospívá k nepřiměřené chuti k jídlu. Studujte tedy etikety a využijte internet. Na našich stránkách najdete spoustu informací o tom, co je zdravé a co ne. Příště, až půjdete do obchodu, budete vědět, na co se podívat.

Buďte nekompromisní

Vidíte ten nepoměr mezi zdravou hromádkou a nezdravou? Tohle musíme změnit. Nezkoušejte sami sebe obelhávat tím, že tahle slanina je pro manžela vy ji nejíte. Nebo, že tyhle přeslazené a tučné mléka jsou pro děti a ti to "vyběhají". I pokud je to pravda, nespokojte se s tím. Jídlo je prostě droga a výrobci dělají vše proto abychom byli ještě závislejší. Například soli jsou přidávány na podpoření chuti a tak jíme víc, než bychom měli. Základem každého odvykání je odtranit z dosahu všechno co nás "vábí". Pokud vás rodina nechce podpořit, vyhraďte jim jednu poličku v lednici a té se důsledně vyhýbejte. Rozhodně ale buďte striktní v tom, že zdravé jídlo musí od nezdravého oddělené.

Opakováním k dokonalosti

Je to nějaká doba, co jste všechno udělali? Je na čase to udělat znovu. Pravidelně vytahujte svoje poličky ven a podívejte se, zda skutečně obsahuje to, co má. Nikdo neříká, že musí být 100% vše bio a zdravé. Hřešit je lidské, ale podstatná je velikost hromádky. Pokud je na nezdravé hromádce víc než 3 věci je čas na restart a nekompromisně vyházet všechny nezdravé věci. Vyberte si jednu a tu tam nechte. Pamatujte přitom na minulý bod, nepřesuňte jen vaše nezdravé věci do přihrádky ostatních rodinných příslušníků. Ti mají svoje jídlo oddělené a ve vaší části lednice nemělo co dělat. Prostě jej vezměte a vyhoďte. Tím, že jej vyhodít,e se vám spojí návyk, že pokud koupíte pro sebe něco nezdravého, stejně to vyhodíte, takže je to vlastně škoda.