Kokosová voda a hubnutí? Ne tak docela

Slyšeli jste o trendu posledních měsíců, kokosové vodě? Tato potravina má údajně mnoho pozitivních účinků na zdraví a dokáže prý samé skvělé věci. Pro vaše hubnutí ale zas tak skvělou potravinou nemusí být. Zjišťovali jsme, proč.

Samotná kokosová voda se nachází v zelených kokosových ořechách. Koupíte ji v obchodech se zdravou výživou, biopotravinami, ale v poslední době i ve větších supermarketech. Kokosová voda je prostě populární.

Studie, která byla provedena už v roce 2006 se totiž ukázalo, že konzumace kokosové vody může snižovat hladinu špatného cholesterolu a naopak zvyšovat hladinu toho dobrého. A to vše díky svému složení.

Právě kokosová voda obsahuje velké množství hořčíku, draslíku, sodíku a vápníku. Tyto minerály vyplavujete z těla pocením - třeba při fyzické zátěži v podobě cvičení, posilování nebo běhu. Proto se kokosová voda opěvuje i jako nápoj vhodný po cvičení.

Co jde ale trochu do ústraní, když se kokosová voda chválí, je obsah cukru. Ten je totiž také vysoký, zejména v levnějších nápojích. Do nich se přidává, aby zvýraznil chuť a nebylo potřeba tolik kokosové vody. Výroba je pak levnější, ale spolu s tím se snižuje přínos takového nápoje pro naše zdraví. A cukr samotný ve velkém množství nijak nepomáhá k úspěšnému hubnutí. Podívejte se právě na náš článek o cukru.