Proč je dobré v posilovně veslovat

Výhoda číslo 1: Nepřetěžuje záda a klouby

Veslování na trenažéru je skvělým pohybem. A to zejména kvůli tomu, že nijak nepřetěžuje Vaše zádové svalstvo a nevytváříte jím žádné extrémní polohy, ve kterých byste zbytečně přetěžovali Vaše klouby.

Výhoda číslo 2: Veslování pomáhá při hubnutí

Při veslování zapojujete do pohybu svaly celého těla - od nohou až po záda či svaly rukou. D9ky tomu je spalování energie mnohem efektivnější. Běžným veslováním tak spálíte kolem 380 kalorií za pouhých 30 minut. Zároveň rozhýbete celé tělo.

Výhoda číslo 3: Posílíte kardiovaskulární soustavu

Díky vytrvalostní zátěži, která ale nepřetěžuje organismus, a tedy ani srdce, udržujete tělo v aerobním stavu. Díky tomu zlepšujete výkon vašich plic, ale i srdce a oběhové soustavy. Díky tomu snadněji udržíte ve skvělé kondici i váš kardiovaskulární systém.

Výhoda číslo 4: Budujete svaly

Díky tomu, že při veslování zapojíte opravdu téměř všechny svaly vašeho těla a u všech je potřeba, aby se aktivně účastnily pohybu, budujete si svalovou hmotu. Od stehen a hýžďových svalů, pomocí kterých se "odstrkujete" z výchozí polohy, přes spodní i horní zádové svaly, které udržují vyrovnaný posed, až po svaly na rukou, které se aktivně starají o přítahy. Pomocí veslování můžete snadněji a šetrněji získat vysněnou svalnatou postavu.

Veslování je prostě skvělý druh pohybu. Co vy, používáte v posilovně trenažér na veslování nebo do posilovny nechodíte, protože se vám nezdá?