Naučte se dodat tělu ráno energii

Vstávání nebaví nikoho a budík řada z nás považuje za středověký mučící nástroj. Ale vyzkoušejte několik našich tipů, jak se nastartovat hned po probuzení - tak aby nám energie vydržela na celý následující den.

Těšte se na následující den

Je nám úplně jasné co si o této radě říkáte, ale schválně si vzpomeňte jak jste vstávvali jako děti. Nadšení z nového dne, těšili jste se na všechno co jste nestihli předchozí den a v posteli vás nikdo neudržel. Přesně tohle se dá aplikovat i na dospělé. Nemusí to být nic velkého a dá se to naučit. Máte rádi nakupování, těšte se na večerní nákup, nebo procházku v lese. Aby jste to ale měli lehčí, je lepší vytvořit si zvyk, na který se budete těšit každý den. Pokud začnete cvičit, velmi brzo z toho bude návyk a vy se budete těšit na každý nový trénink.

Pusťte slunce dovnitř

NIc naplat, kam nechodí slunce, chodí lékař a ráno to má dvojnásobnou váhu. Tělo si musí zvyknout na nový režim, tedy přejít ze spánku do funkčního režimu. Ideální by bylo, abychom mohli spát s přirozeným světlem. Tedy usínat když slunce zapadlo a vstávat když vychází, tak jak to dělali naši předkové. V dešní době to máme složitější. Závěsy musíme mít zatažené, protože venku je tolik světelného smogu, že bychom nedokázali přes světlo usnout. Ráno nás pak čeká inverze, takže se sluníčko přes smog a závěsy neprobojuje ani trochu. Proto je důležité jít ráno do nejsvětlejší místnosti a úplně nejlepší je, když je světle vymalovanná. Jídelna by tedy měla být právě taková aby vás světlo, během snídaně, ještě více nabudilo.

Napijte se vody

Přečetli jsme o této metodě dost a výsledky jsou půl na půl. Někteří této metodě přikládají velkou váhu, druhá polovina pak tvrdí, že není zdravé do sebe dostat hned po ránu studenou tekutinu. My se přikláníme k názoru, že je dobré vypít ráno sklenici plnou studené vody. Ještě před tím, než se dostanete k čaji, nebo kávě vypijte obyčejnou vodu. Přesvědčil nás o tom jediný argument. Po noci, tedy obyvkle osmi hodinách, je třeba doplnit tekutiny a nejpřirozenější je právě voda. 

Použijte mentolovou pastu

Čištení zubů je po ránu velmi důležité, ostatně o tom jste si mohli přečíst v našem článku 6 rad jak si správně vyčistit zuby. Právě to ranní je etrémně důležité, je to první činnost, kterou denně děláme a jedná se především o rutinu. Tedy nezaměstná příliš mozek, ale už vykonáváme nějakou činnost. Rozpohybuje svaly aspoň trochu a díky masáži dásní spustí přirozenou produkci slin. Dostanete tak větší chuť na snídani a to je dobře.

Nasnídejte se

Snídaně nám dodá energii, kterou budeme během dne potřebovat. V ideáním případě bychom měli sníst třeba grapefruit, dodá nám rychle energii a příliš nezatíží trávící soustavu. Pár tipů na dobrou snídani, navíc takovou, která neodporuje vaší paleo dietě najdete zde.