5 tipů jak přežít vánoční svátky v klidu

Nevypínejte

Ačkoli může znít tato rada podivně, zkuste se vyhnout tradičnímu "jen tohle udělám a mám klid". Prudké změny nejsou dobré nikdy a pro nikoho. Právě díky tomu, že si snažíme vyšetřit čas dopředu, dochází ke kumulování práce. Je rozhodně hezké mít dva, nebo tři dny totální pohody a relaxu, ale ve skutečnosti tomu tak stejně něbude. Vždy se něco objeví a vy budete rázem ze svých plánů na relax pryč. Raději si práci rozvrhněte co nejlépe na delší časový úsek a nefixujte se na to, že vše musí být hotové před vánoci.

Zaměřte se na důležité

Že jste letos nestihli to výborné cukroví co loni všem chutnalo? Co na tom, že tenhle speciální druh, který by byl už dvacátým v pořadí, nebude na stole. Věřte, že to co máte bohatě stačí. Žijeme v době hojnoosti, tak pokud dojde a stále je chuť na sladé, není problém zajít do krámu koupit si něco sladkého. Když jej vybalíte z obalu a položíte na stůl, udělá stejnou službu jako cukroví s kterkým je tolik práce.

Nenechávejte věci na poslední chvíli

Pamatujete jak každý chodí na salát a řízky do lednice den po vánocích? A je stejně dobrý, ne-li lepší než na štedrý den. Proč se tedy stresovat vařením na vánoce, s klidným svědomím si věci připravte den předem a na štědrovečerní večeři jídlo jen ohřejte. Když nikomu nic neřeknete, nic nepoznají a vy si budete moct užít den s rodinou.

Vynechte zbytečné

Je to den v kalendáři, jen jej někdy někdo určil jako speciální. Nestihli jste umýt okno ve spíži? To je toho! Vánoce mají být o něčem jiném, využijte toho, že má celá rodina volno a věnujte jej času spolu, než otročení doma. Když okna vydžela neumytá tak dlouho, těch pár dnů taky vydrží. Stejně důležité je nastavit si na to i mysl. Přece nebude od večeře koukat na okna a říkat si, že tohle se ještě stihnout mohlo. Mohlo, ale není to podstatné. Podstatné  je jen to, že jste spolu a trávíte tenhle čas dohromady.

Udělejte si radost

Vánoce jsou přece svátky radosti, tak si ji udělejte. Můžete být klidně ti, kterým udělá radost naklizená domácnost, ale nezapomínejte na to z toho radost opravdu mít. Zastavte se a pochvalte se za vykonanou práci. Pohled na prostřený stůl může být jen jednou z mála věcí na které můžeme být pyšní. Na světě je spousta míst, kde hloupost za korunu udělá ohromnou radost, tak nebuďme marnotratní. Potěšte se z maličkostí, ale ne proto že musíme, protože chceme.

Ať už to bude jakkoliv, přejeme ať tyto svátky prožijete co nejradostněji a třeba vám k tomu naše rady dopomůžou.