Psychika

media

Umíráte při sportu únavou? Víme proč

Kdo se pustí do cvičení nebo začne s nějakým sportem, toho brzy počáteční euforie přejde. Na začátku do toho sice jde s vervou, ale v polovině začíná padat únavou a ke konci už se musí přemáhat, aby cvičení dokončil a neodpadl úplně. Je to normální nebo s tím lze něco dělat?
media

Hříšné myšlenky, po kterých přibíráte

Je to v hlavě. Tohle se neříká pro nic za nic. Naše snaha, úspěchy i prohry se skutečně odvíjejí od toho, co se děje v naší hlavě. Stejné je to i s hubnutím – pokud máte pevnou vůli a silnou motivaci, uspějete. Ale přesto vás čas od času budou svádět hříšné myšlenky, které se budou snažit vaši práci zničit.
media

Mladí lidé nejsou psychicky odolní. Co s tím?

Leckteří starší a prý i moudřejší nad dnešní mladou generací nechápavě kroutí hlavou. V duchu si říkají, co nám to tu roste za mládež, jak že jsou ti mileniálové vychovaní a co z nich jednou bude. A i odborníci přiznávají, že dnešní mladá generace je úplně jiná než jejich rodiče či prarodiče. A nejen díky vyspělé technice a naprosté svobodě.
media

Chcete udělat něco pro své zdraví? Začněte zahradničit

Z práce do práce, pak pár dnů volna a jinak se celý rok jen těšit na dva týdny dovolené v létě. Poznáváte se v tom? Přesně takto to v dnešním uspěchaném světě funguje u většiny a při tom se dá skvěle relaxovat i prací. Napadlo vás někdy, že i obyčejné zahradničení má spousty výhod a není to jen domácí bio ovoce, nebo zelenina.
media

Vyhoďte zrcadla a nepozorujte se. Jen si škodíte

Dnešní svět je posedlý krásou a hodnocením vzhledu každého člověka. Mnoho z nás tak před zrcadlem tráví velké množství času, sledujeme se a pozorujeme, vyhodnocujeme, v duchu se kritizujeme a slibujeme si, že se svými nedostatky něco už konečně uděláme. Jenže největším rizikem jsou pro nás právě ta zrcadla.
media

Dopřejte tělu psychický odpočinek a začněte číst

Doba stovek televizních kanálů a nekonečných seriálů čtení příliš nesvědčí. I proto je doslova zázrak, že Češi u knížek stále vydrželi. V čtení se držíme na špičkách světových žebříčků a je to rozhodně dobře. Pokud jste sami knížky po škole odložili, pojďte se podívat na to proč se k nim honem zase vrátit.
media

Buďte šťastní díky jídlu

Říká se, že tlustší lidé bývají šťastnější než ti hubení a ti věčně hladoví. A možná na tom něco bude, protože s plným žaludkem jsme hned spokojenější. Ale jídlo nás může učinit šťastnými i jinak – některé potraviny totiž dokážou aktivovat tvorbu takzvaného hormonu štěstí – serotoninu.
media

Vyčarujte si i v zimě úsměv na rtech

Nedá se nic dělat, je tady zima a s ní pochmurné, mrazivé počasí, brzké stmívání, málo slunce a celkově menší množství světla. To je pro mnoho lidí jasným spouštěčem zimních depresí, které nás obírají o energii, způsobují nám nepříjemnou únavu a ničí naše odhodlání i radost. Ale dá se s nimi bojovat.