Psychika

media

Mladí lidé nejsou psychicky odolní. Co s tím?

Leckteří starší a prý i moudřejší nad dnešní mladou generací nechápavě kroutí hlavou. V duchu si říkají, co nám to tu roste za mládež, jak že jsou ti mileniálové vychovaní a co z nich jednou bude. A i odborníci přiznávají, že dnešní mladá generace je úplně jiná než jejich rodiče či prarodiče. A nejen díky vyspělé technice a naprosté svobodě.
media

Chcete udělat něco pro své zdraví? Začněte zahradničit

Z práce do práce, pak pár dnů volna a jinak se celý rok jen těšit na dva týdny dovolené v létě. Poznáváte se v tom? Přesně takto to v dnešním uspěchaném světě funguje u většiny a při tom se dá skvěle relaxovat i prací. Napadlo vás někdy, že i obyčejné zahradničení má spousty výhod a není to jen domácí bio ovoce, nebo zelenina.
media

Snažíte se zhubnout? Vypněte Facebook

Se sociálními sítěmi je řada z nás téměř srostlá. Několikrát denně kontrolujeme zprávy od přátel, projíždíme svou zeď a díváme se na příspěvky ze stránek, které nás zajímají. Ale Facebook a jemu podobné sociální sítě mají mnoho negativních vlivů – maří například na naši snahu zhubnout.
media

Vyhoďte zrcadla a nepozorujte se. Jen si škodíte

Dnešní svět je posedlý krásou a hodnocením vzhledu každého člověka. Mnoho z nás tak před zrcadlem tráví velké množství času, sledujeme se a pozorujeme, vyhodnocujeme, v duchu se kritizujeme a slibujeme si, že se svými nedostatky něco už konečně uděláme. Jenže největším rizikem jsou pro nás právě ta zrcadla.
media

Buďte šťastní díky jídlu

Říká se, že tlustší lidé bývají šťastnější než ti hubení a ti věčně hladoví. A možná na tom něco bude, protože s plným žaludkem jsme hned spokojenější. Ale jídlo nás může učinit šťastnými i jinak – některé potraviny totiž dokážou aktivovat tvorbu takzvaného hormonu štěstí – serotoninu.
media

Vyčarujte si i v zimě úsměv na rtech

Nedá se nic dělat, je tady zima a s ní pochmurné, mrazivé počasí, brzké stmívání, málo slunce a celkově menší množství světla. To je pro mnoho lidí jasným spouštěčem zimních depresí, které nás obírají o energii, způsobují nám nepříjemnou únavu a ničí naše odhodlání i radost. Ale dá se s nimi bojovat.
media

Zatočte se špatnou náladou. Jak na to?

Léto se přehouplo do druhé poloviny, krásných dnů bude rychle ubývat, prázdniny a čas dovolených končí. To dokáže leckomu zkazit náladu. Když do toho připočteme pracovní povinnosti, stres a hromadu úkolů doma i v zaměstnání, je nám leckdy pod psa nechce se nám vůbec nic. Se špatnou náladou můžete i přes to všechno snadno zatočit – poradíme vám, jak na to
media

Jídelníček na jaro

Jaro pomalu klepe na dveře a tak přinášíme seznam toho co vše nám může poskytnout. Už za chvíli budeme moct vyměnit dováženou zeleninu za tu čerstvou z našich zahrádek. K zdravé zelenině plné vitamínů není třeba jen zahrádka. Spoustu ji vykouzlíte i na obyčejném balkoně nebo doma v kuchyni.