Psychika

media

Vyhoďte zrcadla a nepozorujte se. Jen si škodíte

Dnešní svět je posedlý krásou a hodnocením vzhledu každého člověka. Mnoho z nás tak před zrcadlem tráví velké množství času, sledujeme se a pozorujeme, vyhodnocujeme, v duchu se kritizujeme a slibujeme si, že se svými nedostatky něco už konečně uděláme. Jenže největším rizikem jsou pro nás právě ta zrcadla.
media

Dopřejte tělu psychický odpočinek a začněte číst

Doba stovek televizních kanálů a nekonečných seriálů čtení příliš nesvědčí. I proto je doslova zázrak, že Češi u knížek stále vydrželi. V čtení se držíme na špičkách světových žebříčků a je to rozhodně dobře. Pokud jste sami knížky po škole odložili, pojďte se podívat na to proč se k nim honem zase vrátit.
media

Buďte šťastní díky jídlu

Říká se, že tlustší lidé bývají šťastnější než ti hubení a ti věčně hladoví. A možná na tom něco bude, protože s plným žaludkem jsme hned spokojenější. Ale jídlo nás může učinit šťastnými i jinak – některé potraviny totiž dokážou aktivovat tvorbu takzvaného hormonu štěstí – serotoninu.
media

Vyčarujte si i v zimě úsměv na rtech

Nedá se nic dělat, je tady zima a s ní pochmurné, mrazivé počasí, brzké stmívání, málo slunce a celkově menší množství světla. To je pro mnoho lidí jasným spouštěčem zimních depresí, které nás obírají o energii, způsobují nám nepříjemnou únavu a ničí naše odhodlání i radost. Ale dá se s nimi bojovat.
media

Jídelníček na jaro

Jaro pomalu klepe na dveře a tak přinášíme seznam toho co vše nám může poskytnout. Už za chvíli budeme moct vyměnit dováženou zeleninu za tu čerstvou z našich zahrádek. K zdravé zelenině plné vitamínů není třeba jen zahrádka. Spoustu ji vykouzlíte i na obyčejném balkoně nebo doma v kuchyni.
media

Přežijte vánoční úklid v klidu

Každý rok je to skoro stejné. Naplánovat a včas nakoupit dárky, napéct či objednat cukroví a hlavně více čí méně vánočně uklidit domácnost. Je toho vcelku hodně. Mnoho lidí končí na štědrý den úplně fyzicky i psychicky vyčerpaných. A je to vlastně potřeba? Co takhle se zaměřit na včasnou přípravu a věnovat chvilku plánování?
media

Zbavte se závislosti na sociálních sítích

Večer před spaním koukáte ještě na rychlo do mobilu a kontrolujete zprávy? Ráno první myšlenka vede k Facebooku a díváte se na statusy, které přátelé přidali během noci? Možná jste na sociálních sítích závislejší než si myslíte. Pojďme se společně podívat jak odhalit zda závislí jsme a co s tím dokážete udělat.