Cvičení po jídle napomáhá hubnutí

Může vám to připadat jako holý nesmysl. Copak si dáte guláš se šesti nebo pěkně mastnou kachnu a pak se půjdete dřít do posilovny? Jistě, tak to není myšleno. Pokud se snažíte hubnout, jistě tomu přizpůsobujete i svůj jídelníček a vyhýbáte se tučným a těžkým jídlům. A i když se vám ani po takovém jídle nejspíš nebude chtít jít se hýbat, věřte, že byste měli – můžete na tom totiž jedině vydělat.

Zaženete hlad

Pokud se odhodláte cvičit krátce po jídle (a nezáleží na tom, jakým způsobem cvičíte nebo co posilujete), je vědecky prokázáno, že spálíte mnohem více kalorií než kdykoliv jindy. A navíc se vám do těla uvolní různé druhy hormonů, takže ani nebudete mít hlad tak brzy jako obvykle, protože žaludek dostane signál, že je sytý. Možná i díky tomu si pak dáte menší porci než běžně. A nebo klidně i mnohem větší. Vědci totiž prokázali, že když si po takovém cvičení a dopřejete své běžné jídlo, tak se jeho energetická hodnota vykrátí se spálenými kaloriemi a přimete jich tedy méně než obvykle. Což je víceméně logické. Ale je tu ještě jedna senzace.

Velká porce nevadí

To, co je na tomto způsobu hubnutí zajímavé, je, že pokud si pak dáte větší porci než jindy, případně si dáte kaloricky hodnotnější jídlo, tak samozřejmě přijmete mnohem více kalorií, ale váš energetický příjem je ve finále díky předchozímu cvičení nižší. Takže se pak vlastně hubne samo – stačí se jen donutit po jídle vstát a jít něco dělat a kila vám pak jdou dolů raz dva.