Paleo

media

Oblíbený trend ve stravování - paleo strava

Před pár lety zažila paleo strava obrovský rozmach. O úpravu jídelníčku v jejím duchu se začali zajímat lidé ve velkém i proto, že jim není jedno, jaké potraviny jakého původu jedí. Dodnes je paleo oblíbenou volbou pro ty, kteří chtějí ze svého jídelníčku odstranit co nejvíce polotovarů a naučit se chystat jídlo z dobrých surovin.
media

Paleo je IN. Škodí nám nebo prospívá?

Jídelníček po vzoru pralidí, nocování jako v době kamenné – co dalšího si ještě vyznavači životního stylu nazvaného příznačně „paleo“ vymyslí? A mají pravdu v tom, že nám právě tohle prospívá, nebo si naopak paleo stylem škodíme?
media

Recept: polévka z pečeného celeru

Venku řádí zima a tak polévka přijde k chuti. Jaká ale může být lepší než ta, která zahřeje, ale zároveň náš organismus podpoří proti nečasu. O tom, že celer je zdravý nemůže být pochyb, ale to že může být ještě k tomu dobrý, to se dozvíte z našeho receptu.
media

Paleo recept: Kokosová panna cotta

Hledáte netradiční recept na oblíbený dezert? Tady ho máte! Navíc jím potěšíte i své blízké, kteří si nemohou dopřát mléčné výrobky a lepek. Zní to příjemně, že? Teď už se do přípravy panna cotty á la paleo styl můžeme pustit.
media

Dieta New Nordic aneb jezte jako Vikingové

Zkoušíte rádi poslední trendy v oblasti zdravého jídla a diet? Pak vám nesmí uniknout dieta, která je zejména letos, v roce 2015, velmi populární. Dokonce populárnější než paleo strava. Je to ale jen výkřik dietní "módy" nebo je New Nordic dieta opravdu smysluplná?
media

Dýňový nevařený paleo puding

Dýňová sezóna rozhodně nekončí. Pro ty z vás, kteří dýně milují, máme vynikající a hlavně extra rychlý recept na dýňový nevařený pudink. Nebojte se, dochutíme ho tak, že se po jeho ochutnání budete jen olizovat. A pro ty, kdo sázejí na paleo stravu dobrá zpráva – tento pudink rozhodně paleo je.
media

Co znamená paleo snídaně

Znáte paleo stravu? Pak víte, že její podstatou je jíst pouze to, co jedli naši předci v “paleo”, tedy pravěkké době. Tedy nic smaženého, z polotovarů, s přidanými cukry nebo ztuženými tuky. Vyloženě pouze jídla, která jsou vařená nebo syrová z čerstvých surovin. Co si ale takového “paleo” můžeme dát na snídani?