Potraviny, díky kterým jen tak nezestárnete

Na co na sebe mazat drahé "anti-age" krémy, když některé potraviny mají na organismus účinek mnohem lepší. Krémy vyhlazují díky chemii vrásky na povrchu pokožky, ale nebojují proti stárnutí organismu. Zato potraviny, které dnes zmíníme obsahují živiny, díky kterým nestárne tak rychle nejen pokožka, ale celé tělo.


1. Borůvky

Když je seženete, dodáte tělu porci vlákniny, vitamínů a minerálů. Zároveň ale také obrovské množství antioxidantů, které podpoří hlavně fungování mozku a podílejí se na ochraně kůže proti stárnutí.

2. Divoký losos

Jak stárneme, postupně ochabuje i funkce mozku. Podle vědců ale právě divoký losos obsahuje omega-3 mastné kyseliny, díky které jsou pro lepší fungování mozku a paměti nezbytné. Stejně tak pomáhají při zdravém fungování očí, kloubů, srdce, ale i kůže.

3. Pistácie

Tyto malé oříšky jsou nejen nutričně bohaté, ale oproti jiným ořechům mají jednu velkou výhodu - až k vám se dostanou ve skořápce i slupce. A když zaměstnáte ruce loupáním ořechů a jíte je tak pomaleji, dokážete jich zkonzumovat méně, než mozek vyšle signál spokojenosti a nasycenosti.

4. Ovesné vločky

Divíte se, že vločky pomáhají nestárnout? Je tomu tak! Jsou bohaté na vlákninu a právě vláknina vás dokáže zasytit a brání tak cpaní se různými sladkostmi. Právě proto jsou ovesné vločky dobrou potravinou, pokud si chcete udržet štíhlou postavu i ve středním věku.

5. Červené víno

Čtete dobře, nespletli jsme se. Červené víno totiž obsahuje silný antioxidant resveratol. Zatím je prokázané laboratorními pokusy, že resveratol pomáhá bojovat proti odumírání buněk v srdci a v mozku. Samozřejmě ale nesmíte konzumovat víno ve velkém.

6. Špenát

Když občas použijete listy špenátu jako součást jídla, jednoznačně pro sebe uděláte dobrou věc. Špenát kromě vitamínu C také obsahuje antioxidant lutein - přesně ten, který je dobrý proti stárnutí a často je promován i v reklamách.

7. Skořice

V zimě se používá hodně často - ať už jako koření do pečiva nebo jako příchuť do nápojů. A to je dobře. Skořice totiž pomáhá kontrolovat hladinu krevního cukru a inzulínu v krvi a to vede k lepšímu zpracování jídla a menšímu ukládání tuků. Skořice je také silný antioxidant.


Tyto články vás také zajímají: